captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiai” – U. Eco ir naujausias jo romanas „Prahos kapinės“

Abejingų jam nėra. Skaitytojai jį vadina vienu talentingiausių šių dienų mąstytojų, rašytojų. Yra ir kita nuomonė, kad jis gudriai sugeba žaisti tuo, kas jau sukurta“, – apie vieną populiariausių šių dienų rašytoją Umberto Eco sako italų literatūros specialistas Dainius Būrė. 
Wikipedia nuotr.
Wikipedia nuotr.

„Abejingų jam nėra. Skaitytojai jį vadina vienu talentingiausių šių dienų mąstytojų, rašytojų. Yra ir kita nuomonė, kad jis gudriai sugeba žaisti tuo, kas jau sukurta“, – apie vieną populiariausių šių dienų rašytoją Umberto Eco sako italų literatūros specialistas Dainius Būrė. Kodėl U. Eco pripažįstamas vienu reikšmingiausių mūsų laikų intelektualų?

Lietuvių kalba pasirodė naujausias italų rašytojo romanas „Prahos kapinės“, kuriame plėtojamos sąmokslo, klastotės temos. Pats autorius sako, kad „kuriant šį romaną teko dirbti su tokia atgrasia medžiaga, kad pats jausdavausi sutrikęs. Turėjau sukurti koktų, atstumiantį personažą, o tai rimtas iššūkis kiekvienam rašytojui“.

Apie vienos ryškiausių šių dienų kultūros asmenybių U. Eco sau išsikeltus iššūkius, pokalbis su rašytojo romanų vertėja į lietuvių kalbą Inga Tuliševskaite, semiotiku, prof. Kęstučiu Nastopka ir italų literatūros specialistu Dainiumi Būre.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Literatūros akiračiai“ birželio 2 d., sekmadienį, 17.03 val. per LRT RADIJĄ.

Kartojama birželio 5 d., trečiadienį, 01.05 val. ir birželio 6 d., ketvirtadienį, 20.20 val. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...