captcha

Jūsų klausimas priimtas

„LRT vasaros studija“: ar reikalingos Darbo kodekso pataisos?

Antradienį Seimui skubos tvarka teikiamos Darbo kodekso pataisos. Vyriausybė pataisas nusprendė teikti nepaisydama, jog dėl svarbiausių punktų nepavyko susitarti su profesinėmis sąjungomis.  
Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis.
Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis.

Antradienį Seimui skubos tvarka teikiamos Darbo kodekso pataisos. Vyriausybė pataisas nusprendė teikti nepaisydama, jog dėl svarbiausių punktų nepavyko susitarti su profesinėmis sąjungomis. Socialinės apsaugos ir darbo ministras mano, kad pataisos padėtų sumažinti nedarbo lygį. Profesinės sąjungos teigia, kad priimti pasiūlymai panaikins samdomų darbuotojų socialines garantijas, o darbdaviams suteiks naujų privilegijų.

Siūloma įteisinti galimybę sudaryti terminuotas darbo sutartis nuolatiniam darbui, apie atleidimą iš darbo pranešti ne prieš keturis, o prieš tris mėnesius, išeitinių išmokų dydį siūloma mažinti iki keturių vidutinių mėnesio atlyginimų ir kt.

Laidoje dalyvauja Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas, ūkio viceministras Giedrius Kadziauskas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, Darbo ir socialinių tyrimų instituto vadovas prof. Boguslavas Gruževskis.

Ved. Agnė Skamarakaitė.

„LRT vasaros studija“ – birželio 26 d., antradienį, 11.03 val., kartojama 21.03 val. per Lietuvos radiją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...