captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: žemdirbiai rengiasi paduoti į teismą Nacionalinę mokėjimo agentūrą

Šalies žemdirbiai šiemet neteko 40 milijonų litų nacionalinės ir europinės paramos. Taip atsitiko todėl, kad Briuselis priėmė sprendimą taikyti naują tiesioginių išmokų skaičiavimo tvarką, o Vilniaus politikai nesuabejoję jai pritarė. 
LRT duom. bazė
LRT duom. bazė

Šalies žemdirbiai šiemet neteko 40 milijonų litų nacionalinės ir europinės paramos. Taip atsitiko todėl, kad Briuselis priėmė sprendimą taikyti naują tiesioginių išmokų skaičiavimo tvarką, o Vilniaus politikai nesuabejoję jai pritarė. Žemdirbiai, pusmetį prašę netaikyti naujos tvarkos ir nesulaukę valdžios dėmesio, rengiasi kreiptis į tesimą.  

Lietuvoje registruota per 1700 kaimo bendruomenių. Nemažai jų savo veiklą plėtoja jau ne pirmą dešimtmetį. Kitos suskato burtis pastaraisiais metais, kai pradėtos uždaryti mokyklos, merdėja kultūros centrų veikla, nekuriamos darbo vietos kaime, mažėja žmonių, ypač jaunimo. Panašios priežastys prieš trejetą metų burtis į bendruomenę paskatino Jurbarko rajono Paulių kaimo gyventojus. Kiekvienas jų turi savo norų, ketinimų keistis ir keisti kitų kaimo žmonių gyvenimą.  

Šiaulių rajone, Kurtuvėnų regioniniame parke, gyvenantis ūkininkas ir gamtosaugininkas Petras Adeikis šios savaitės laidose pasakoja apie apuokų ir lūšių veisimą, kitus neįprastus savo ūkio augintinius. Šiomis dienomis jis rūpinasi jau išsiritusiais dviem apuokiukais – Pūkiu ir Kazimieru, laukia lūšių ir dar apuokų šeimų pagausėjimo, tikisi šią savaitę į sodybą parsivežti avyčių, randa laiko rūpintis ir elniais, turi dar žirgą... Koks neįprastame ūkyje buvo trečiadienis?  

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, gegužės 30 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...