captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Vilniaus Žaliojo tilto skulptūrų likimas

„Jeigu miestas rado lėšų ir nori jas skirti kultūros paveldui, tai ar tikrai Žaliojo tilto skulptūros yra prioritetas“, – abejoja Seimo narys prof. Kęstutis Masiulis.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

„Jeigu miestas rado lėšų ir nori jas skirti kultūros paveldui, tai ar tikrai Žaliojo tilto skulptūros yra prioritetas“, – abejoja Seimo narys prof. Kęstutis Masiulis. 

„Tai pasakojimas apie nenumaldomą aistrą menui, pasiaukojimą vardan užburiančios idėjos. Tik susipažinus su dailininko gyvenimu, visai kitomis spalvomis suskamba jo darbai, išryškėja siužetai, darosi suprantamos įvairių šalių kultūros įtakos“, – sako knygos apie išeivijos dailininką Joną Rimšą (1903–1978) „Užbūrė Alauše nuskendę varpai“ autorė Aurelija Almonė Akstinienė, asmeniškai pažinojusi knygos herojų.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga. 

Su rubrika „Požiūris“ menotyrininko Ernesto Parulskio kultūros komentaras. „Motyvuoto profesionalo valdoma erdvė su turiniu nedelsiant tampa kultūros centru, o tai svarbiausia vietinei bendruomenei bei įdomu pravažiuojantiems smalsuoliams“, – kelionės po Lietuvą įspūdžiais dalinasi autorius.

„Jeigu miestas rado lėšų ir nori jas skirti kultūros paveldui, tai ar tikrai Žaliojo tilto skulptūros yra prioritetas“, – abejoja Seimo narys prof. Kęstutis Masiulis. Kas turi rūpintis šiais valstybės saugomais objektais – Vilniaus miestas ar valstybė? Kokia Žaliojo tilto skulptūrų restauravimui būtų reikalinga suma iš biudžeto ir ar avarinės būklės 1952 metų skulptūros, kaip sovietinės ideologijos kūriniai, yra tinkami Lietuvos istorijos liudytojai? Pokalbis studijoje su Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininke Gražina Drėmaite, Seimo nariu prof. Kęstučiu Masiuliu, Restauravimo tarybos prie KPD pirmininke Dalia Krūminiene ir Vilniaus miesto savivaldybės atstovais.  

Ved. Laima Ragėnienė. 

„Ryto allegro“ antradienį, gegužės 28 d., nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...