captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: augalinių aliejų pasiūla didžiulė – kokį rinktis?

Be nedidelių ūkininkų cechelių spaudžiančių rapsų, dygminų, sėmenų, kanapių, šaltalankių sėklų aliejų, Lietuvoje yra vienintelė stambi jo gamintoja – kooperatinė bendrovė „SV Obeliai“. Kaip ji jaučiasi rinkoje? Kas renkantis šį svarbų maisto produktą svarbiausia?

Be nedidelių ūkininkų cechelių spaudžiančių rapsų, dygminų, sėmenų, kanapių, šaltalankių sėklų aliejų, Lietuvoje yra vienintelė stambi jo gamintoja – kooperatinė bendrovė „SV Obeliai“. Kaip ji jaučiasi rinkoje? Kas renkantis šį svarbų maisto produktą svarbiausia: aliejui gaminti naudota žaliava, būdas ar jo kaina?  

Akmeniškis ūkininkas Valius Ąžuolas – jaunas žmogus. Savo augalininkystės ūkį įregistravo vos sulaukęs 18 metų. Šiandien dirba 260 ha žemės. Per 16 ūkininkavimo metų daug ko išmoko, domisi žemės ūkio naujovėmis, lanko ūkininkams skirtus kursus, yra Jaunųjų ūkininkų ratelių sąjungos Tarybos narys. Nemažą patirtį sukaupęs ūkininkas pastebi, kad šiandien kaime labai stinga darbininkų. Valiaus Ąžuolo nuomone, situacija keistųsi, jei kaimo vaikus dar mokyklos suole orientuotų į žemdirbiškas specialybes, o vėliau jauniems žmonėms sudarytų palankesnes sąlygas jas įgyti.  

Ved. Algirdas Steponavičius.  

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, gegužės 23 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

                                      

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...