captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kam naudingas teatrų, kaip biudžetinių įstaigų, statuso pakeitimas?

Lietuvos kultūros ministerija sudarė darbo grupę, nagrinėjusią ir įvertinusią biudžetinių ir viešųjų įstaigų teisinio statuso privalumus bei trūkumus. Kodėl atsirado būtinybė keisti (tobulinti) biudžetinių teatrinių ir koncertinių įstaigų statusą? 
Kultūros ministras Šarūnas Birutis. BFL nuotr.
Kultūros ministras Šarūnas Birutis. BFL nuotr.

Lietuvos kultūros ministerija sudarė darbo grupę, nagrinėjusią ir įvertinusią biudžetinių ir viešųjų įstaigų teisinio statuso privalumus bei trūkumus. Kodėl atsirado būtinybė keisti (tobulinti) biudžetinių teatrinių ir koncertinių įstaigų statusą? Kam naudingas nacionalinių ir valstybių teatrų, kaip biudžetinių įstaigų, statuso pakeitimas?  

„Šiais metais išskirtiniai festivalio „Skambėkite trimitai“ svečiai – įspūdingasis „Yale” pučiamųjų instrumentų orkestras iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Šį unikalų Jeilio universiteto, vieno iš pirmaujančių profesionalių muzikos universitetų pasaulyje, orkestrą sudaro apie penkiasdešimt muzikantų, grojančių įvairaus kalibro instrumentais“, – teigia Valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ vyr. dirigentas U. Vaiginis.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Menininkė skaudžiai pergyveno lietuvių tautos tragediją: pabėgimus, tremtį, partizanų kovas. Visa tai ji jautriai atkūrė savo paveiksluose“, –  sako dailininkės Reginos Matuzonytės-Ingelevičienės vaikaitė Monika Sabalienė apie menininkės darbų parodą „Spalva ir linija išreikšti pojūčiai“ Radvilų rūmuose Vilniuje.

Lietuvos kultūros ministerija sudarė darbo grupę, nagrinėjusią ir įvertinusią biudžetinių ir viešųjų įstaigų teisinio statuso privalumus bei trūkumus. Beveik visi Lietuvos teatrų vadovai buvo sukviesti supažindinti su siūlymu dėl palankesnių galimybių nacionaliniams ir valstybiniams teatrams ir nacionalinėms ir valstybinėms koncertinėms įstaigoms pasirinkti biudžetinės ar viešosios įstaigos statusą. Kodėl atsirado būtinybė keisti (tobulinti) biudžetinių teatrinių ir koncertinių įstaigų statusą? Kam naudingas nacionalinių ir valstybių teatrų, kaip biudžetinių įstaigų, statuso pakeitimas? Kokie dar galimi ir bus inicijuojami Teatro įstatymo pakeitimai? Pokalbyje apie galimas nacionalinių ir valstybinių teatrų, nacionalinių ir valstybinių koncertinių įstaigų pertvarkas dalyvauja LR kultūros ministras Šarūnas Birutis, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro gen. direktorius Gintautas Kėvišas, Lietuvos nacionalinio dramos teatro meno vadovas teatrologas Audronis Liuga, Lietuvos rusų dramos teatro vadovas režisierius Jonas Vaitkus.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ gegužės 22 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...