captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“: Richardo Wagnerio 200-osioms gimimo metinėms

Prancūzų rašytoja Françoise Sagan vieną savo populiariųjų romanų pavadino „Ar mėgstate Bramsą?“. Šio trečiadienio „Muzikinis pastišas“ klaus jūsų – ar mėgstate Wagnerį?
Kompozitorius Richardas Wagneris. wikipedia.org nuotr.
Kompozitorius Richardas Wagneris. wikipedia.org nuotr.

Prancūzų rašytoja Françoise Sagan vieną savo populiariųjų romanų pavadino „Ar mėgstate Bramsą?“. Šio trečiadienio „Muzikinis pastišas“ klaus jūsų – ar mėgstate Wagnerį? Lygiai prieš 200 metų gegužės 22 dieną Leipcige gimęs kompozitorius – nepaprastai ryški ir kontroversiška asmenybė. Laidoje prisiminsime ne tik jo gyvenimo faktus, bet ir sklaidysime kompozitoriaus knygų ir straipsnių „Apie dirigavimą“, „Apie vokiškos muzikos esmę“, „Apie eilėraščių ir muzikos kūrimą“ puslapius. Beje, beveik visų operų, kurias pats Wagneris vadino „muzikinėmis dramomis“, libretai – taip pat jo kurti.

Laidoje skambės fragmentai iš Wagnerio operų, įdainuoti solistų, kurie vadinami „geriausiais vagneriškais balsais“ – įvairių metų Kirsten Flagstad, Hitlerio favorito Maxo Lorenzo, Waltraudos Meier, Matti Salmineno, Placido Domingo ir Violetos Urmanos įrašai.

Ved. Jūratė Vičienė.

„Muzikinis pastišas“ – gegužės 22 d., trečiadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama 22.10 val.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...