captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: mokslininkų įsitikinimu, laikas pertvarkyti Lietuvos Muziejų įstatymą

„Per pastaruosius dvidešimt metų pasaulyje ir Lietuvoje įvyko esminių muziejų sistemos ir praktinės veiklos pokyčių, todėl dabartinis teisinis reglamentavimas negatyviai veikia Lietuvos muziejų plėtrą, sukuria stagnacinę situaciją, stabdo iniciatyvių muziejų veiklą“.
Lietuvos nacionalinis muziejus Vilniuje. wikimedia.org nuotr.
Lietuvos nacionalinis muziejus Vilniuje. wikimedia.org nuotr.

„Per pastaruosius dvidešimt metų pasaulyje ir Lietuvoje įvyko esminių muziejų sistemos ir praktinės veiklos pokyčių, todėl dabartinis teisinis reglamentavimas negatyviai veikia Lietuvos muziejų plėtrą, sukuria stagnacinę situaciją, stabdo iniciatyvių muziejų veiklą“, – tvirtina Vilniaus universiteto profesorius dr. Pieteris van Menšas.

Jau trečią kartą Alantos dvaras, skelbdamas turistinio vasaros sezono pradžią, kviečia į gyvosios istorijos renginį „Ponas atvažiuoja“. „Juokaudami sakome, kad Alantos dvaro ponas pats pirmasis suprato, koks gražus Molėtų kraštas ir pirmasis įkūrė savo sodybą – vasaros rezidenciją“, – pasakoja renginio iniciatorė, Molėtų krašto muziejaus direktorė Viktorija Kazlienė.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“, „7 meno dienos“, „Nemunas“, „Literatūra ir menas“.

„Skamba skamba kankliai” – vienas iš tokių festivalių, kurių nedaug belikę ir Europoje, ir pasaulyje. Jo pagrindinis akcentas yra autentiškasis folkloras“, – sako renginio koordinatorius Stasys Kavaliauskas.

„Per pastaruosius dvidešimt metų pasaulyje ir Lietuvoje įvyko esminių muziejų sistemos ir praktinės veiklos pokyčių, todėl dabartinis teisinis reglamentavimas negatyviai veikia Lietuvos muziejų plėtrą, sukuria stagnacinę situaciją, stabdo iniciatyvių muziejų veiklą“, – teigia Vilniaus universiteto profesorius dr. Pieteris van Menšas. Tarptautinės muziejų dienos ir Europos muziejų nakties išvakarėse – apie VU mokslininkų-ekspertų atliktą Lietuvos muziejų situacijos tyrimą, muziejininkystės sampratos ir veiklos pokyčius pokalbis studijoje su VU Muzeologijos katedros doc. dr. Arūnu Puškoriumi, doktorantu Mindaugu Kelpša ir ICOM Lietuvos skyriaus valdybos pirmininke Vaiva Lankeliene.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ penktadienį, gegužės 17 d., nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close