captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo paskaitos“: apie ateitį – viliojančią ir bauginančią

Greitai knygos pradės kalbėti, daugybę prietaisų valdysime balsu, o apie galimą širdies smūgį perspės kišenėn įsidėtas degtukų dėžutės dydžio kompiuteriukas. Mokslininkai tikina, kad tai bus jau po dešimties metų.
Filosofas prof. Algis Mickūnas.
Filosofas prof. Algis Mickūnas.

Greitai knygos pradės kalbėti, daugybę prietaisų valdysime balsu, o apie galimą širdies smūgį perspės kišenėn įsidėtas degtukų dėžutės dydžio kompiuteriukas. Mokslininkai tikina, kad tai bus jau po dešimties metų.

Kiti diskusijos „2023-ieji. Kas valdo – žmogus technologijas ar technologijos žmogų?“ dalyviai humanitarai mėgins perspėti: ar įstabiosios technologijos nesunaikins žmogaus esmės, nepavers jo mokslo progreso priedėliu?

Diskusijoje dalyvauja interneto Lietuvoje pradininkas akademikas Adolfas Laimutis Telksnys, filosofas prof. Algis Mickūnas, Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Kvantinės elektronikos katedros docentas ir Lazerinių tyrimų centro vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Mikas Vengris, biochemikas Liverpulio ir Haidelbergo universitetų doktorantas Julius Bogomolovas, dienraščio „Verslo žinios“ ir jo priedų redaktorius filologas Aurelijus Katkevičius.

Diskusiją moderuoja Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto leidybos centro vadovas Gytis Vaškelis.

Įrašyta 2013 m. vasario 23 d. Vilniaus knygų mugėje.

 

Redaktorė Regina Germanavičiūtė.

 

„Radijo paskaitos“ – gegužės 21 d., antradienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama gegužės 22 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...