captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pieno ūkio šeimininkams ne tik ganiava rūpi

Ganyklose dar žolės nedaug, iki ganiavos pradžios dar prabėgs savaitė kita. Tad šiuo metu Prienų rajono Žagarių kaimo ūkininkai Rima ir Juozas Vaicekauskai, baigę sėti javus, rikiuoja kitus darbus, aptaria kasdienius rūpesčius ir žemdirbius kamuojančias problemas.

Ganyklose dar žolės nedaug, iki ganiavos pradžios dar prabėgs savaitė kita. Tad šiuo metu Prienų rajono Žagarių kaimo ūkininkai Rima ir Juozas Vaicekauskai, baigę sėti javus, rikiuoja kitus darbus, aptaria kasdienius rūpesčius ir žemdirbius kamuojančias problemas.  

Žemaitukai –  viena seniausių žirgų veislių Europoje, žinoma jau daugelį šimtmečių – neįkainojamas Lietuvos arklininkystės genetinis fondas. Simboliška, kad žemaitukų išsaugojimu labai rūpinasi žemaičiai. Senojo tipo žemaitukų auginimo entuziastai, susibūrę į klubą „Žemaitijos žirgai", jau trečius metus organizuoja žirgų jojimo – ištvermės varžytuves, kurios vyks Žarėnų apylinkėse jau šį šeštadienį.  

Besikeičiantis gyvenimas lemia ir kultūros, papročių kaitą. Vienos tradicijos nueina užmarštin, kitos – pamažu įsitvirtina mūsų kasdieniame gyvenime, dar kitoms tereikia tik postūmio, kad tai, kas neseniai buvo, būtų vėl atrasta ir suvokta kaip prasminga, reikalinga žmogui, bendruomenei. Šiuo metu jau daug kur švenčiamos Sekminės. Jų papročių atgaivinimu susirūpinta ir Akmenės rajono kaimuose. Pastaraisiais metais kasmet vis kitame kaime rajono bendruomenės švenčia Sekmines. Šeštadienį šios šventės dalyviai šurmuliuos prie Papilės, Jurakalnyje.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, gegužės 17 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...