captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Juostos – vienos iš seniausių lietuvių liaudies audinių. Vyrai jomis susijuosdavo, moterys – pasirišdavo ilgus sijonus, suvarstydavo liemenes, o gražiausiomis – puošdavo galvas. Juostos buvo naudojamos lauknešėliams pasirišti, be to, jos turėjo didelę apeiginę reikšmę.
lietuvostechnikosbiblioteka.wordpress.com nuotr.
lietuvostechnikosbiblioteka.wordpress.com nuotr.

Nacionalinėje dailės galerijoje atidaryta vieno žymiausių XX a. Lenkijos avangardo menininkų ir teatro reformatoriaus paroda „Tadeuszas Kantoras. Tapyba. Teatras“. Tapytojas, piešėjas, scenografas, režisierius, eksperimentinio teatro kūrėjas ir teoretikas, hepeningų ir meninių manifestų autorius ženkliai prisidėjo prie avangardo terpės formavimosi Lenkijoje, ypač Krokuvoje. „Netgi dabar jo scenografijos neatrodo pasenusios. Jos įdomios savo idėjomis“, – teigia parodos koordinatorė Dovilė Tumpytė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Naujų knygų apžvalgoje – leidyklos „Vaga“ grožinės literatūros projektų vadovė  Goda Lučiūnienė apie Tove Jansson romaną „Vasaros knyga“, Grego Mortensono dokumentinę istoriją „Trys puodeliai arbatos: vieno žmogaus misija kurti taiką... ne ginklu, o pieštuku“ ir Viktoro Emilio Franklio prisiminimus „Ko mano knygose nėra“.

Juostos – vienos iš seniausių lietuvių liaudies audinių. Vyrai jomis susijuosdavo, moterys – pasirišdavo ilgus sijonus, suvarstydavo liemenes, o gražiausiomis – puošdavo galvas. Juostos buvo naudojamos lauknešėliams pasirišti, be to, jos turėjo didelę apeiginę reikšmę. Liaudies kultūroje juostų audimas ryškiausiai atsiskleidžia kraičio krovimo tradicijoje, nes merginos daugiausia juostų išausdavo iki vestuvių, kad turėtų dovanų piršliui, pajauniams, kraitvežiams. Vestuvėse per užrišamus rankšluosčius bei juostas buvo užmezgamas ryšys tarp žmonių ir aukščiausios sferos, šie padovanoti ilgi audiniai tapdavo dvasiniais abiejų šeimų tarpininkais. Apie lietuviškas juostas – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ birželio 25 d., pirmadienį, nuo 8.08 iki 10.00 per „Klasiką“.

 http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...