captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“: vibrafono gyvavimo šimtmečiui

Šįkart „Muzikiniame pastiše“ viešpataus perkusija! Pirmąją dalį skirsime bene jauniausio didžiulės mušamųjų instrumentų giminės atstovo – vibrafono istorijai.
Vibrafonas.
Vibrafonas.

Šįkart „Muzikiniame pastiše“ viešpataus perkusija! Pirmąją dalį skirsime bene jauniausio didžiulės mušamųjų instrumentų giminės atstovo – vibrafono istorijai. Apie vos šimto metų vibrafono gyvenimą ir apie tai, kuo jis skiriasi nuo kitų iš vaikiškojo metalofono „lopšio“ išsiritusių instrumentų – ksilofono ir marimbos, pasakos studijos svečias Marius Šinkūnas. Įsimylėjęs vibrafoną, jis šią labai retai kur dėstomą specialybę studijavo Prancūzijoje, JAV ir Japonijoje. O dabar vibrafono jubiliejui su kolegomis parengė programą, kuri skambės ne tik Vilniuje, bet ir Sankt Peterburge bei Tokijuje.

Antroji laidos dalis primins ką tik pasibaigusį XIII tarptautinį būgnų ir perkusijos festivalį bei jaunųjų atlikėjų konkursą. Skambės konkurso laureatų įrašai bei dviejų kūrinių pasaulinių premjerų fragmentai. Tai festivalio rengėjo Sauliaus Auglio-Stankevičiaus Koncertas marimbai ir orkestrui bei belgų kompozitoriaus Dvigubas koncertas dviem marimboms ir orkestrui, kurio premjeroje grojo ir pats autorius. 

Ved. Jūratė Vičienė.

„Muzikinis pastišas“ – gegužės 15 d., trečiadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama 22.10 val.

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close