captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: ekonominė demokratija

Politinės demokratijos neužtenka, reikalinga ir ekonominė demokratija, suteikianti ekonominę galią visiems piliečiams ir užkertanti kelią jos koncentracijai, kuri žlugdo politinę demokratiją, – teigia ekonominės demokratijos šalininkai. 

1920 m. gegužės 15 d. Kaune pirmą kartą susirinkus Steigiamajam Seimui prasidėjo modernios parlamentinės Lietuvos istorija. „Iš mūsų šis demokratijos idealas neišrautas: jau stovime angoje savojo, Dieve brangus, lietuviškojo (!!!) Steigiamojo Susirinkimo. Ar įtikėtina? Ar tai ne sapnas?“ – susirinkimo išvakarėse kultūros ir politikos laikraštyje „Tauta“ rašė visuomenininkas, rašytojas kun. Juozas-Tumas Vaižgantas.

Politinės demokratijos neužtenka, reikalinga ir ekonominė demokratija, suteikianti ekonominę galią visiems piliečiams ir užkertanti kelią jos koncentracijai, kuri žlugdo politinę demokratiją, –  teigia ekonominės demokratijos šalininkai. „Dėl visų  ekonominių sprendimų turi būti balsuojama“, – įsitikinęs vokiečių socialinis teoretikas Alexas Demirovičius.

„Žmonės ir idėjos“ – gegužės 15 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama gegužės 16 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir 22.10 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/pages/%C5%BDmon%C4%97s-ir-id%C4%97jos-Radijo-laida-per-Klasik%C4%85/143506799034353

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...