captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Laisvės kovotojų paminklo konkurso peripetijos

„Tokio mastelio konkursas vyksta kartą per dešimtmetį. Mūsų skulptoriams yra tiesiog patriotinė pareiga jame dalyvauti, o Kultūros ministerija imasi smulkmeniškų veiksmų vien dėl kažkokios menkos įstatymo raidės. Tai ir juokinga, ir labai graudu“.
Laidos vedėja Karina Metrikytė.
Laidos vedėja Karina Metrikytė.

„Tokio mastelio konkursas vyksta kartą per dešimtmetį. Mūsų skulptoriams yra tiesiog patriotinė pareiga jame dalyvauti, o Kultūros ministerija imasi smulkmeniškų veiksmų vien dėl kažkokios menkos įstatymo raidės. Tai ir juokinga, ir labai graudu“, – apie Laisvės kovotojų paminklo konkursą sako Lietuvos dailininkų sąjungos Vilniaus skulptorių sekcijos primininkas Rytas Belevičius.

„Šiemet minime teatro 55-metį ir džiaugiamės, kad tokiame solidžiame amžiuje mūsų teatras yra kupinas jėgų ir puoselėja gražią tradiciją, festivalį „Šypsos lėlės ir vaikai“. Šis festivalis – tai reveransas teatro gimtadieniui“, – teigia Kauno valstybinio lėlių teatro vadovas Sigitas Klibavičius.  

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga. 

„Mano kūrybinė energija dažniau įgauna rašymo formą negu paišymo. O paišau dabar raides, paveikslėlius ir tik gražius, be kūrybinių kančių ar kokių išgyvenimų. Kad būtų gražus paviršius, kad būtų dailu, kad žmogui sukeltų teigiamas emocijas“,  – sako dailininkas Mikalojus Povilas Vilutis apie parodą „Raidės“ Vilniaus grafikos meno centro galerijoje.

„Situacija yra labai sudėtinga. Tokio mastelio konkursas vyksta kartą per dešimtmetį. Mūsų skulptoriams yra tiesiog patriotinė pareiga jame dalyvauti, o Kultūros ministerija imasi smulkmeniškų veiksmų – atmesti idėją, mažinti konkurenciją – vien dėl kažkokios menkos įstatymo raidės.  Tai ir juokinga, ir labai graudu“, – sako Lietuvos dailininkų sąjungos Vilniaus skulptorių sekcijos primininkas Rytas Belevičius. Pokalbyje apie Laisvės kovotojų paminklo konkursą lydinčius nesibaigiančius skandalus dalyvauja Lietuvos kultūros viceministras Darius Mažintas, Kultūros ministerijos Profesionalaus meno skyriaus vyriausioji specialistė Janina Krušinskaitė, skulptoriai: VDA prof. Gediminas Karalius, VGTU doc. Valdas Bubelevičius, R. Belevičius, LDS Kauno sk. Skulptūros sekcijos pirmininkas Mindaugas Jurėnas, VDA Kauno dailės fakulteto Skulptūros studijos vedėjas doc. Alfonsas Vaura.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ gegužės 15 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...