captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pavasario darbymetį – mintys ne tik apie sėją

Bebaigiantis sėją Prienų rajono Mardosų kaimo ūkininkas Vidmantas Petraška ne tik darbus laukuose rikiuoja. Nelengvos mintys ūkininkui kyla pagalvojus apie pieno ūkio reikalus, sumažintą pieno supirkimo kainą.

Bebaigiantis sėją Prienų rajono Mardosų kaimo ūkininkas Vidmantas Petraška ne tik darbus laukuose rikiuoja, sklandžiu technikos darbu rūpinasi. Nelengvos mintys ūkininkui kyla pagalvojus apie pieno ūkio reikalus, sumažintą pieno supirkimo kainą.  

Šalyje užregistruotas pirmasis šiais metais pasiutligės atvejis. Veterinarijos specialistai spėja, kad naminis šuo Varėnos rajone, Balbutų kaime, buvo apdraskytas laukinio gyvūno, galėjusio atklysti iš Baltarusijos. Nuo 2010 metų visi Lietuvoje registruoti pasiutligės židiniai buvo tik pasienio zonoje, esančioje 50 km atstumu nuo Baltarusijos. Pasak specialistų, vienintelė efektyvi gyvūnų apsaugos priemonė nuo pasiutligės – gyvūnų vakcinavimas. Tai padėtų išvengti šios ūmios, mirtinai pavojingos virusinės žmonių ir gyvūnų užkrečiamos ligos.  

Jau kelerius metus iš eilės Lietuvoje vyksta karštos diskusijos: galima ar ne mūsų laukuose auginti pluoštines kanapes? Pagaliau balandžio mėnesį Seimas po svarstymo pritarė pluoštinių kanapių įstatymui. Dabar laukia balsavimas dėl jo priėmimo. Nors leidžiantis jas auginti įstatymas dar nepriimtas, praėjusiais metais šalyje buvo pasėta ir deklaruota 130 ha pluoštinių kanapių. Rokiškėnas Alis Vėjelis – vienas iš keliolikos žemdirbių, auginančių kanapes.  

Ved. Regina Montvilienė.  

„Gimtoji žemė“ – antradienį, gegužės 14 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...