captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gamta – visų namai“: lietaus svarba gamtoje

Lietus, koks jis bebūtų, į mūsų ir gamtos gyvenimus kliusteli gyvybės ir atgaivos. 

Taigi – čia pat gegužės vidurys. Gerokai pavėlavęs pavasaris dabar kasdien pasiūlo vasarišką šilumą.Tačiau mes labiausiai laukiame lietaus. Lietus, koks jis bebūtų, į mūsų ir gamtos gyvenimus kliusteli gyvybės ir atgaivos. Mes dažnai manome, kad jis tik nuplauna dulkes. Iš tikro kiekvienas lietutis ar lietus yra startas naujam gyvybės proveržiui. Oro drėgmė labai svarbi vabzdžiams – po lietaus, lyg stebuklų lazdelei mostelėjus, pasaulin išskrenda nauja drugių karta. Tai ne tik pavasario fenomenas, taip būna ir visą vasarą. 

Laidos klausytojus sveikina volungė.  Tačiau ir kiti paukščiai, kuriuos vadoiname vasaros gyventojais, jau sugrįžo – medšarkės, čiurliai, lakštingalos. Ventės rage sugauta ir sužieduota tošinukė – labai gražus paukštis, nedidutis, mokantis slapstytis, bet lengvai išsiduodantis savo vingria giesme.

Apie gamtinę fotografiją. Tam yra nepaprasta proga: Vilniuje, Vyriausybės rūmuose ką tik buvo paskelbti „Lututės“ leidyklos jau trečius metus organizuoto gamtinės fotografijos konkurso „Gintarinis žaltys“ rezultatai. Apie patį konkursą ir rezultatus pasakoja žinomas gamtos fotografas  Romas Barauskas. Taip pat kalba šių metų geriausias gamtos fotografas Marius Čepulis.

Jau pora savaičių, kaip lakštingalų klausytis dažną vakarą išvažiuoja medžiotojai. Tiesa, prasidėjęs sezonas juos išvilioja tykoti šernų. Sėdint bokštelyje galima iki valios klausytis lakštingalų trelių, paupiuose šlepsinčių bebrų ir prie ausies maloniai dūzgiančo uodelio. 

Apie  gyvūnus, žūstančius keliuose – dabar taip jų netenkama daugiausiai. Ar šie susitikimai galėjo baigtis kitaip? Jeigu mes neskubėtume, būtume akylesni, atsargesni, pavyktų išsaugoti tūkstančius ežių, kiškių...

Laidoje apie namus: mūsų ir gyvūnų, apie mūsų jaunimą ir gamtą, apie naują konkursą pasakoja  žurnalistas, savaitraščio „Žaliasis pasaulis“   vyriausiasis  redaktorius Augustas Uktveris. 

 

Laidos ved. Selemonas Paltanavičius, Adolfas Drungilas, Audronė Šopagaitė.

„Gamta – visų namai“  šeštadienį 06.30 val. ir antradieniais 20.20 val. per LRT Radiją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...