captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: aplinkosauga ir žemės ūkis – ar galime labiau subalansuoti ūkininkavimą?

Ką rodo skirtingi žemdirbių, valdininkų ir politikų požiūriai į gamtosaugą? 
Europos dienos proga visą savaitę šalyje vyko daugybė renginių: ir visiems aktualių, ir skirtingoms auditorijoms pritaikytų. Pastariesiems galima priskirti LRS kaimo reikalų ir aplinkos apsaugos komitetų suorganizuotą diskusiją „Aplinkosauga ir žemės ūkis – link subalansuoto ūkininkavimo“. Ką rodo skirtingi žemdirbių, valdininkų ir politikų požiūriai į gamtosaugą?
 
Lietuvoje yra keletas tūkstančių žmonių iki šiol neprivatizavusių asmeninio ūkio žemės, kurią ankstesniais metais, neturėdami nuosavybės dokumentų, nuomodavo ūkininkams. Būtent ši žemė dabar tapo dideliu kliuviniu laiku deklaruoti savo pasėlius ukmergiškiui Vincentui Straigiui. Į panašią bėdą pakliuvo ne vienas šalies ūkininkas, ką apie tai mano Žemės ūkio ministerijos specialistai?
    
Rubrika „Diena kaime“ su Kupiškio rajono Aukštupėnų kaimo ūkininke Adele Adomoniene jau paskutinė šią savaitę. Jau aptarta nemažai šiam laikmečiui kaimo žmogui svarbių reikalų, kurie leidžia miestiečiams geriau suprasti žemdirbių kasdieną pavasario metu. Mūsų pašnekovė - didelio mišraus ūkio šeimininkė (550 hektarų, 400 galvijų ), vakar daugiau pasakojo apie sėjos darbus: buvo pradėti sėti kukurūzai, savo eilės laukė vasariniai rapsai. Iki vėlumos tęsėsi darbai - žmonės dabar ilsisi ne daug... Koks ūkyje buvo ketvirtadienis?
 
Ved.  Arvydas Urba.
„Gimtoji žemė“ – penktadienį gegužės  10d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close