captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pavasario darbymetis šiemet labai sudėtingas

Žemės dirbimas, sėja, tręšimas šį pavasarį vėluoja kelias savaites, todėl dabar vienu metu reikia atlikti daug darbų.

Žemės dirbimas, sėja, tręšimas šį pavasarį vėluoja kelias savaites, todėl dabar vienu metu reikia atlikti daug darbų. Ir ne tik  laukuose reikia suktis greičiau – seniūnijose jau priimamos pasėlių ir naudmenų deklaracijos – tvarkomi dokumentai tiesioginėms išmokoms gauti už 2013 m. Rubrika „Diena kaime“ parodo kaip darbymety tvarkosi Kupiškio rajono Aukštupėnų kaimo ūkininkė Adelė Adomonienė. 

Daugelis žmonių turi pomėgių – vieni apie juos garsiai, didžiuodamiesi kalba, o kiti, kaip Švenčionių rajono Kaltanėnų miestelio gyventoja Rasa Breidokienė, nesigirdama tuo tiesiog gyvena. Kultūros darbuotoja atokiose miško, pievų, pelkių, raistų vietose renka  įvairias vaistažoles ir jomis jau daugelį metų gydo savo šeimos narius, ruošia įvairius antpilus. Jos kartais net gydytoja patarimo klausia. Moteris mielai visiems pataria, dalijasi jos gimtinėje Dzūkijoje ir vyro tėviškėje Aukštaitijoje sukaupta kaimo žmonių išmintimi.
 
Varėnos rajono Dargužių gatvinio kaimo gyventojai išsaugotomis ir puoselėjamomis senolių tradicijomis žinomi, tikriausia, visoje šalyje. Gegužinės pamaldos – dabar retai kur kaimuose sutinkama tradicija. Dargužių moterims išsaugoti ją buvo lengviau, nes jos kartu dainuoti, giedoti pradėjo dar vaikystėje. Ir dabar  neretai susirenka savame ar gretimame kaime giesme palydėti gyvenimo kelionę baigusio kraštiečio – laidotuvių giedotojus šiandien ne taip lengva rasti. O gegužės mėnesį beveik kiekvieną vakarą giesmininkai renkasi prie kaimo koplytėlės gegužinėms pamaldoms.
 
Ved.  Arvydas Urba.
 
„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį gegužės 9d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ .

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...