captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: vėluojantis pavasaris suvėlins ir pasėlių deklaracijų teikimą

Pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaravimas šiemet prasidėjo balandžio 15 d. 

Pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaravimas šiemet prasidėjo balandžio 15 d. Pirmosios trys dokumentų tvarkymo ES paramai gauti savaitės rodo, kad žemdirbiai neskuba. Dėl vėluojančių pavasario lauko darbų gali nusitęsti ir deklaravimas. Tačiau skirtumai per dideli:  Alytaus rajone jau pateikta ir patvirtinta beveik 700 paraiškų,  Utenos – 600, o Akmenės rajone – tik  76 paraiškos. Kodėl?                                       Pokalbis su Akmenės rajono ūkininke Regina Vasiliauskiene ir Naujosios Akmenės kaimiškos seniūnijos specialiste Aldona Badauskiene. 

Šiltos kelios pastarosios dienos, tarsi, kompensuoja vėluojančio pavasario laiką, bet pasekmes užtrukusių gerų orų, jaučia visi žemdirbiai, aišku, ir bitininkai. Net ir didelis bitininkystės žinovas, Žemdirbystės instituto bitininkystės sektoriaus vadovas daktaras Jonas Balžekas, nesiima progonzuoti, koks bus surinktas šiemet bendras medaus kiekis. Manoma, kad šią žiemą ir  sudėtingo pavasario pradžioje žuvo apie 10 proc. bičių, jos apsiskraidė maždaug dviem savaitėm vėliau negu įprastai.  Ką dabar svarbiausia turėtų žinoti ir artimiausiomis dienomis padaryti visi bitininkai? Interviu su Žemdirbystės instituto bitininkystės sektoriaus vadovu, daktaru Jonu Balžeku. 

Su rubrika „Diena kaime“ šią savaitę kalba Kupiškio rajono Aukštupėnų kaimo ūkininkė Adelė Adomonienė. Ji su sūnumis tvarkosi dideliame ūkyje: dirba 550 hektarų, laiko  400 galvijų iš kurių beveik pusė melžiamos karvės. Adelė – agronomė, dirbusi Konsultavimo tarnyboje ir dabar jau 13 metų savarankiškai ūkininkauja. Jai labai padeda vaikai su šeimomis – sutelktas darbas ypač reikalingas šį vėluojantį pavasarį, kai daug lauko darbų būtina atlikti vos ne tuo pačiu metu. O dar ne į visus laukus galima įvažiuoti ... . Koks buvo antradienis Adelės Adomonienės ūkyje? Interviu su Kupiškio rajono Aukštupėnų kaimo ūkininke Adele  Adomoniene.

 

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį gegužės 8d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close