captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: mūro Lietuvoje istorija

Apie Lietuvos mūro istorinę raidą, plytų rišimo būdus ir ko šiais laikais galėtume pasimokyti iš viduramžių mūro meistrų.   
Tebevykstančios aštrios diskusijos, kada Lietuvoje atsirado ankstyviausi mūrai patvirtina mintį, jog šie architektūriniai radiniai yra labai svarbūs, nes leidžia matyti ir įsivaizduoti konkrečius materialinės kultūros pėdsakus, kuriuos mums paliko istorija. Mūrai primena buvusios valstybės galią, kuri reiškėsi ne tik per politiką ir karybą, bet ir per architektūrą, meną, kultūrą. Profesorius Vytautas Levandauskas, pristatęs plačiajai visuomenei naujausią savo studiją „Lietuvos mūro istorija“ pastebi, kad šie tyrimai ir prasidėjo nuo noro išsiaiškinti, kada gi Lietuvoje atsirado pirmieji mūrai. Knygoje sudėta tyrinėjimų medžiaga, kuri pradėta rinkti dar XX a. viduryje, joje nagrinėjama Lietuvos mūro architektūros, statybos, technikos istorija nuo seniausių laikų iki Pirmojo pasaulinio karo. Tai bene pirmasis leidinys, kuriame statybų amatas imtas nagrinėti praktiniu aspektu. Iki šiol beveik nežinoma iliustracinė ir dokumentinė medžiaga leidinį paverčia tikra Lietuvos mūro enciklopedija.
 
Laidoje pokalbis su knygos autoriumi prof. Vytautu Levandausku apie Lietuvos mūro istorinę raidą, plytų rišimo būdus ir ko šiais laikais galėtume pasimokyti iš viduramžių mūro  meistrų .
 
Ved.Inga Berulienė
 
„Gyvoji istorija“ – gegužės 10d.16.03 val. ir 20.20 val. per LRT Radiją. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...