captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pavasario darbymečio ypatumai Kėdainių krašte

Visoje Lietuvoje prasidėjo didysis pavasario darbų etapas – sėja.

Visoje Lietuvoje prasidėjo didysis pavasario darbų etapas – sėja. Ilgai vėlavę palankūs žemei dirbti orai, dabar jau leidžia ruošti dirvas, sėti, tręšti ir skubina viską atlikti kuo greičiau. Kėdainių krašte, garsėjančiame rekordiniais grūdinių kultūrų derliais, bene geriausia matosi šių metų darbymečio ypatumai.  

Socialinis darbuotojas seniūnijoje dažnai mažai pastebimas, bet dirba labai svarbų, reikšmingą ir dažnai nedėkingą darbą su socialinės rizikos šeimomis. Tokių šeimų yra ir mieste, ir kaime, bet kaime jos labiau pastebimos, jose augančių vaikų vargas, skurdas, kartais net badas labiau matomi kaimynams, pedagogams bei socialiniams darbuotojams. Kaip mėginama padėti tokiose šeimose augantiems vaikams Šilalės rajone Bijotų seniūnijoje?
 
 Rubrika „Diena kaime“ su Adele Adomoniene iš Kupiškio rajono. Mokslinės agronomės išsilavinimą turinti moteris su šeima pradėjo ūkininkauti prieš 13 metų: pirmosios karvės pirktos iš santaupų, bankai fermoms įrengti kredito nedavė, teko apseiti su vienu traktorium, keletu padargų – ir žemės buvo vos 8 hektarai. Dabar šeimos ūkyje – 550 hektarų, 400 galvijų – iš kurių beveik pusė melžiamos karvės, modernios fermos, geras specialistų kolektyvas.  Ūkio šeimininkė –  viena aktyviausių žemdirbiškos bendruomenės narių ne tik rajone, bet ir šalyje, aktyviai propaguoja kooperatinį judėjimą, organizuoja seminarus, priima svečius iš užsienio. Pirmasis pokalbis apie savaitgalį šeimoje, kaime, gal ir Kupiškyje, mat Akštupėnų kaimas, galima sakyti, Kupiškio priemiestis, o be to praėjęs sekmadienis buvo Motinos diena.
 
Ved.  Arvydas Urba.
„Gimtoji žemė“ – pirmadienį gegužės 6d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...