captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kokia šiuolaikinio šokio edukacijos kryptis Lietuvoje?

„Lietuvoje yra didžiulė šokio edukacijos pirminiame lygmenyje spraga. Studentai į aukštąją mokyklą ateina neturėdami šokio pagrindų“, – teigia Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, choreografė Aira Naginevičiūtė.
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė<br> choreografė Aira Naginevičiūtė. Vladimiro Lupovskojaus nuotr.
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė
choreografė Aira Naginevičiūtė. Vladimiro Lupovskojaus nuotr.

„Spektaklyje modernus, skubantis, dirbtinas ir plastikinis pasaulis priešinamas su „tikrųjų vertybių“, „praeities dvelksmo“ ilgesiu. Čia nostalgiškai ilgimasi praėjusio laiko iliuzijos, kuri tėra fantazija...“, – sako režisierius Alius Veverskis, pristatantis premjerinį spektaklį  Kauno mažajame teatre pagal dramaturgo Gintaro Grajausko pjesę „Rezervatas“.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“, „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“. 

„Tie bandymai, žinot, jie lydi mane nuo pat vaikystės. Tai mokykloje vis viską režisuodavau. Ir visa tai buvo toks antraplanis reiškinys. O dabar supratau, kad atėjo laikas, kai norisi kuo daugiau režisuoti ir išsakyti savo požiūrį į kai kurias operas, spektaklius. Norisi tą daryti”, – prisipažįsta operos dainininkė Inesa Linaburgytė, debiutuojanti kaip režisierė stambiu scenos veikalu – Džakomo Pučinio „Toska”. 

„Lietuvoje yra didžiulė šokio edukacijos pirminiame lygmenyje spraga. Studentai į aukštąją mokyklą ateina neturėdami šokio pagrindų“, – teigia Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, choreografė Aira Naginevičiūtė. Kaip šokio festivaliai bendrąja prasme padeda edukuoti visuomenę? Kokia šiuolaikinio šokio edukacijos kryptis Lietuvoje? Ar festivaliai, pristatantys naujausius šokio meno reiškinius, turi įtakos mokyklų programinei veiklai ? Pokalbyje dalyvauja – Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos direktoriaus pavaduotoja meniniam ugdymui (baleto skyrius), šiuolaikinio šokio pedagogė Lina Puodžiukaitė, festivalio „Naujasis Baltijos šokis“  vadovas Audronis Imbrasas ir LMTA doc. A. Naginevičiūtė.

 

Ved. Karina Metrikytė.                           

 „Ryto allegro“ gegužės 3 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...