captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: aistros dėl valstybinės lietuvių kalbos

Visuomenės, mokslo ir kultūros elitas sunerimęs dėl galimai silpnėjančio valstybinės lietuvių kalbos statuso įteikė Seimui peticiją „Lietuvių kalba – tautos konstitucinė vertybė“, kuria ragina parlamentarus neįteisinti nelietuviškų raidžių dokumentuose rašybos, dvikalbių vietovardžių užrašų. 
Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Pylimo galerija Vilniuje jau ketvirtą kartą rengia lietuvių dailės parodą“Tapybos pavasaris 2013“. „Paroda išskirtinė ne tik dalyvaujančių tapytojų skaičiumi – net 23 dailininkai, bet ir jų skirtingumais – amžiaus, kūrybinės patirties, stiliaus, mokyklos... Tačiau autorius ir jų darbus vienija bendras svarbiausias bruožas – tikra tapyba. Ir galerijoje tarp meno kūrinių man dirbti mieliau, negu kadaise Seime“, – tvirtina galerijos vadovas Rimantas Smetona. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga. 

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje šios temos: ar kultūra yra naujosios Rusijos politikas dalis?; hebrajų kalbos sunkumai kelyje į literatūrą; nauja knyga apie Pablą Pikasą (Pablo Picasso). 

Visuomenės, mokslo ir kultūros elitas sunerimęs dėl galimai silpnėjančio valstybinės lietuvių kalbos statuso įteikė Seimui peticiją „Lietuvių kalba – tautos konstitucinė vertybė“, kuria ragina parlamentarus neįteisinti nelietuviškų raidžių dokumentuose rašybos, dvikalbių vietovardžių užrašų. Apie susiklosčiusią situaciją ir galimus sprendimo būdus pokalbis studijoje su Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininke Daiva Vaišniene ir Lietuvos kultūros ministerijos viceministru Edvard Trusevič. 

 

Ved. Laima Ragėnienė. 

„Ryto allegro“ ketvirtadienį, gegužės 2 dieną, nuo 8.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close