captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: „Jaunojo dizainerio prizo“ laureatai

„Jaunojo dizainerio prizo“ konkurso dalyvių darbai rodo, kad mūsų jaunieji kūrėjai stebi, kas vyksta pasaulyje, stengiasi žvelgti plačiau ir atnešti naujas idėjas čia“, – sako jaunųjų kūrėjų darbus vertinęs dizaineris Ignas Rumbutis.   
„Jaunojo dizainerio prizo“ konkurso akimirka. Organizatorių nuotr.
„Jaunojo dizainerio prizo“ konkurso akimirka. Organizatorių nuotr.

„Tikslas buvo, kad atranką praeitų geriausi, orkestrą sudarytų talentingiausi, profesionaliausi muzikantai. Dėl to mūsų, komisijos narių, nuomonė buvo vieninga, nebuvo prieštaraujančių, kad orkestre gros daugiau lietuvių, nei planuota“, – apie atranką į vasarą po Europą keliausiantį tarptautinį jaunimo orkestrą pasakojo komisijos narys saksofonininkas ir kompozitorius Kęstutis Vaiginis.

Kultūros savaitraščių „Literatūra ir menas“, „7 meno dienos“, „Šiaurės Atėnai“ ir „Voruta“ apžvalga.

Nuo senų laikų lietuviai gyveno gamtos ritmu, stengėsi pažinti jos paslaptis. Saulėgrįža – trumpiausia naktis ir ilgiausia diena – laikyta ypatingu metu, sieta su vilčių ir lūkesčių išsipildymu, gyvybingumu. Dėl to šią naktį būdavo atliekamos deivės Kupolės ir jos dukros Rasos garbinimo apeigos. Šiemet senosios tradicijos bus prisimintos Kupolinių šventėje Šiaulių „Aušros“ muziejaus Žaliūkių malūnininko sodyboje.

„Šiandien dizaino suvokimas pasaulyje keičiasi: tolstama nuo masinės gamybos, labiau vertinama unikali kūryba. „Jaunojo dizainerio prizo“ konkurso dalyvių darbai rodo, kad mūsų jaunieji kūrėjai stebi, kas vyksta pasaulyje, stengiasi žvelgti plačiau ir atnešti naujas idėjas čia“, – sako jaunųjų kūrėjų darbus vertinęs dizaineris Ignas Rumbutis. Kaip dizaino funkciją šiandien suvokia jauni kūrėjai? Ar dizaineris yra laisvas įgyvendinti sumanymus, o gal jį apriboja technologinės, materialinės sąlygos? Apie šiandienį dizainą kalbėsimės su jaunais kūrėjais, „Jaunojo dizainerio prizo“ konkurso laureatais Monika Klupšaite, Kristina Zakaraite ir Petru Navicku bei „Dizaino forumo“ nariu Mariumi Dirgėla.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Ryto allegro“ – birželio 22 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per „Klasikos“ programą.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...