captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dienos tema“: kodėl kenčiame nuo kraujo spaudimo sukeltų ligų?

Beveik trečdalis suaugusiųjų, o tai yra 750 tūkst. vyresnių nei 18 metų Lietuvos gyventojų, nesimatuoja kraujo spaudimo. Tokio elgesio priežastis – nuomonė, kad jų sveikata puiki. Tai atskleidė „Vilmorus“ atlikta visuomenės apklausa.   

Lietuvoje 750 tūkst. suaugusiųjų nežino, koks yra jų kraujo spaudimas

Beveik trečdalis suaugusiųjų, o tai yra 750 tūkst. vyresnių nei 18 metų Lietuvos gyventojų, nesimatuoja kraujo spaudimo. Tokio elgesio priežastis – nuomonė, kad jų sveikata puiki. Tai atskleidė Lietuvos širdies asociacijos užsakymu kompanijos „Vilmorus“ atlikta visuomenės apklausa.

„Jeigu žmonės nesimatuoja kraujo spaudimo, vadinasi, nežino, koks jis yra. Kiekvienas suaugęs žmogus turi žinoti, koks yra jo įprastas kraujospūdis. Ir visai nesvarbu, ar tau 20, ar 50 metų“, – akcentuoja profesorė Žaneta Petrulionienė.

Padidėjęs kraujo spaudimas – arterinė hipertenzija – jauname amžiuje nesukelia didelių sveikatos problemų, tačiau vyresniame amžiuje pasekmės gali būti itin skaudžios. Todėl Lietuvos širdies asociacija pradėjo socialinę-prevencinę kampaniją, kuria siekiama priminti, koks turėtų būti kiekvieno mūsų kraujo spaudimas ir kas gali atsitikti, jeigu skaičiai peržengia ribas.

Kodėl būtina matuoti kraujospūdį, aiškins ir į klausytojų skambučius atsakys Lietuvos širdies asociacijos prezidentė Žaneta Petrulionienė.

Studijos telefonai: 233 10 12 ir 233 10 13, Vilniaus kodas 8 5.

Elektroninio pašto adresas: studija@lrt.lt

Vedėjas Vytautas Markevičius.

„Dienos tema“ – balandžio 26 d., penktadienį, 18.10 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...