captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: senjorai noriai mokosi

Trečiojo amžiaus universiteto studentai – garbingo amžiaus senjorai – noriai mokosi ir džiaugiasi visaverčiu gyvenimu. Per visą Lietuvą yra 9000 tūkstančiai tokių studentų, kurie trokšta žinių ir randa laiko savo pomėgiams.
Jurgitos Laurinaitytės-Stadalienės nuotr.
Jurgitos Laurinaitytės-Stadalienės nuotr.

Trečiojo amžiaus universiteto studentai – garbingo amžiaus senjorai – noriai mokosi ir džiaugiasi visaverčiu gyvenimu. Per visą Lietuvą yra 9000 tūkstančiai tokių studentų, kurie trokšta žinių ir randa laiko savo pomėgiams. Vieni siekia atnaujinti žinias, kiti pagilinti, dar kiti ieško naujų žinių, kurias galėtų pritaikyti gyvenime. Pakalbinti Trečiojo amžiaus universiteto studentai būtinai ims pasakoti apie nenorą užsisklęsti, sėdėti namuose ir nieko neveikti. Tai žmonės, kurie savęs nenurašo, o atvirkščiai, bendrauja, dalyvauja projektuose, aktyviai ir sveikai gyvena, kultūringai leidžia laiką.

Trečiojo amžiaus universitetuose veikia įvairūs fakultetai, žmonės gali pagal savo norus rinktis veiklą: turizmą, kalbas, istorijos ar literatūros mokslus, sodininkystę ar daržininkystę, muziką, dailę ar filosofiją ir pan. Tokius smalsius senjorus teko užklupti asociacijos „Langas į ateitį“ kursuose, kur jie krimto kompiuterinio raštingumo mokslus. Apie ką kalbėjome su Medardo Čoboto Trečiojo amžiaus universiteto rektore dr. Zita Žebrauskiene, prorektore Aldona Rėksniene, dekane Liucija Pranckevičiene, studentais Regina Dovidavičiūte, Irena Beinortiene, Povilu Sidaravičiumi ir asociacijos „Langas į ateitį“ vadove Loreta Križinauskiene? – klausykitės „Žinių amžiaus“ laidoje.

Šiandien be informacinių technologijų išgyventi sunku net ir iš pirmo žvilgsnio nuo pasaulietinio gyvenimo ritmo atsiribojusiems žmonėms. Mintimis dalijasi moterų vienuolijos Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo Vargdienių sesuo Onutė.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, gegužės 1 d., 16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...