captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – pokalbis su filosofu Leonidu Donskiu

„Jeigu kultūra bus paversta technokratų ir politikų tarnaite, jeigu mums bus nesvarbu, kokie žmonės taps kultūros ir švietimo ministrais, nes visus domins tik pinigingos ministerijos, mes pralaimėsime intelektualinę ir kūrybinę konkurenciją.“
Filosofas Leonidas Donskis.
Filosofas Leonidas Donskis.

„Jeigu kultūra bus paversta technokratų ir politikų tarnaite, jeigu mums bus  nesvarbu, kokie žmonės taps kultūros ir švietimo ministrais, nes visus domins tik pinigingos ministerijos, mes pralaimėsime intelektualinę ir kūrybinę konkurenciją ir tai gali būti skausmingas savęs kolonizavimo procesas“, – sako filosofas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, Europos parlamento narys Leonidas Donskis.

Antipremija. „Manau, kad leidyklos vaikosi pelno: juk daug pigiau pasamdyti nepatyrusį vertėją, nei profesionalą, tačiau prasti literatūros vertimai pažeidžia tiek autorių, tiek skaitytojų teises“, – teigia Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos pirmininkė Rasa Maželytė-Matulevičienė.

Festivalis. „Pirmasis festivalis įvyko būtent kartu su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimu. Per savo gyvavimo istoriją festivalis persirgo tokiomis pačiomis ligomis, kaip ir valstybė“, – sako festivalio „Kaunas Jazz“ sumanytojas Jonas Jučas.

Sukaktis. „Kasdieniškas, pilkas požiūris į gyvenimą neįdomus nei teatro idėjai, nei publikai. Teatrui visados reikėjo tik maksimumo“, – prieš du dešimtmečius interviu laidai sakė scenos primadona Monika Mironaitė, kuriai šį pavasarį būtų sukakę 100 metų.

Kultūros komentaras. Paralelių tarp dviračio ir kultūros ieško (ir randa) rašytojas Andrius Jakučiūnas.

Premjera. „Teatre svarbiausia žmogus“, – sako režisierius Povilas Gaidys, minintis savo kūrybinės veiklos 50-metį ir kviečiantis į spektaklio „Viskuo kaltas teatras“ premjerą.

Sėskim ir pakalbėkim – su filosofu Leonidu Donskiu.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ –  balandžio 27 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama balandžio 28 d. 00.05 val.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...