captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto rasa krito“: kokius namus piršliai aplenkia?

Atsakymą išgirsite sekmadienio LRT KLASIKOS laidoje „Ryto rasa krito“. O tuo tarpu prisiminkime, kad pavasarį visais laikais žmonėms buvo ir yra aktualu išsivalyti, apsišvarinti – tiek tiesiogine, tiek dvasine prasme.  
Tautosakos tyrinėtoja dr. Radvilė Racėnaitė. ELTA nuotr.
Tautosakos tyrinėtoja dr. Radvilė Racėnaitė. ELTA nuotr.

Atsakymą išgirsite sekmadienio LRT KLASIKOS laidoje „Ryto rasa krito“. O tuo tarpu prisiminkime, kad pavasarį visais laikais žmonėms buvo ir yra aktualu išsivalyti, apsišvarinti – tiek tiesiogine, tiek dvasine prasme. Švara yra viena reikšmingiausių tradicinių vertybių. Taigi ir dabarties visuomeniniai sąjūdžiai, kviečiantys išvalyti namus, gyvenvietes, gamtinę aplinką (net sovietmečio balandinės talkos) savo ištakomis siekia senesnes tradicijas.

Laidoje kalbėsime apie itin buitišką švaros įrankį, tačiau net jam tradicinė mąstysena gebėjo suteikti įvairiausių mitinių, simbolinių reikšmių, paskirčių.

Visą žinių apie šį įrankį gėrį iš įvairių senosios mūsų kultūros aruodų susišluoti mums padės tautosakos tyrinėtoja dr. Radvilė Racėnaitė.

Ved. Vida Šatkauskienė.

„Ryto rasa krito“ transliuojama balandžio 28 d., sekmadienį, 09.03 val., kartojama gegužės 2 d., ketvirtadienį, 12.10 val. per LRT KLASIKĄ.

rytorasa@lrt.lt

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close