captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kokią literatūrą renkasi šiuolaikinis jaunimas?

„Mokykloje brukamos knygos, kurias turi būtinai perskaityti, tačiau skubėdamas nespėji jomis pasimėgauti. Tie griežti reikalavimai atgraso nuo lietuvių literatūros“, – sako vienuoliktokė Jogilė Ramoškaitė.

„Mokykloje brukamos knygos, kurias turi būtinai perskaityti, tačiau skubėdamas nespėji jomis pasimėgauti. Tie griežti reikalavimai atgraso nuo lietuvių literatūros“, – sako vienuoliktokė Jogilė Ramoškaitė.


„Būtume nesuprasti, jei šiemet kultūros renginių programa nesiskirtų nuo ankstesnių metų. Todėl jau paskutinį balandžio savaitgalį visus kviečiame į Lietuvos kultūros sostinės šventę – tarptautinį Jurginių papročių festivalį „Jurgi, paimk raktus!“, kuris tęsis net keturias dienas. Bus ir daugiau naujovių šiais metais“, – renginių gausa vilioja ir į šventes pajūryje kviečia Palangos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Vygantas Rekašius.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“, „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“.

„Šios parodos tema – neatsiejama Lietuvos bei kaimyninių valstybių istorijos dalis. Raiteliai (kavaleristai) ilgus amžius buvo svarbiausia Europos armijų smogiamoji jėga, į kurią lenkų dailininkas Janušas Bronclikas savo darbuose pažvelgė per meno prizmę“, – apie  parodą „Lietuvos ir Lenkijos kavalerija X–XXa.“ sako Trakų istorijos muziejaus direktorius Virgilijus Poviliūnas.

„Dažnai renkantis knygą suveikia bandos jausmas – perskaitai, nes skaito daugelis. Tačiau stengiuosi ir pats atrasti knygų, kurios nėra tokios populiarios“, – sako septintokas Kristupas Burba. Tuo tarpu devintokas Jonas Kuprevičius pastebi, kad „šiandien jaunimo literatūroje trūksta naujų kūrėjų vardų, jaunų autorių, kurie dalintųsi šiuolaikinio žmogaus patirtimis“. Tad ką šiandien skaito jaunimas? Kaip jie renkasi knygas? Ar iš tiesų lietuvių autorių kūryba skaitoma tik todėl, kad to reikalauja mokytojai? Pokalbis su jaunais skaitytojais – J. Ramoškaite, K. Burba ir J. Kuprevičiumi.

Ved. Karina Metrikytė.                           

„Ryto allegro“ balandžio 26 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...