captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro”: Meilės Lukšienės gimimo sukakčiai – UNESCO dėmesys

Meilės Lukšienės 100-osios gimimo metinės paskelbtos UNESCO 2013-aisiais minima sukaktimi.
Visuomenės ir kultūros veikėja dr. Meilė Lukšienė.
Visuomenės ir kultūros veikėja dr. Meilė Lukšienė.

„UNESCO dėmesys visuomenės ir kultūros veikėjai dr. Meilei Lukšienei skiriamas už itin svarbų vaidmenį vystant modernią švietimo sistemą bei ugdant demokratišką lietuvių bendruomenę“, – primena LEU profesorius Aivas Ragauskas.

Garsios lietuvių aktorės Monikos Mironaitės 100-jį gimtadienį – jos mintys apie muziką, vienatvę, kelią į teatrą ir požiūrį į aktoriaus profesiją – iš LRT archyvo. „Viskas aukojama teatrui. Tokia jau artistų dalia, kad jie drasko savo sielą į gabalus. O be to nieko nebūtų, kitaip neišeina. Kasdienybė nespindi. Kasdienybė – jinai neįdomi nei jam, nei publikai, nei galų gale jokiai teatro idėjai. Viskas turi būti maksimumas”, – prieš du dešimtmečius laidoje „Kviečia teatras. Svečiuose pas Moniką Mironaitę” kalbėjo legendinė aktorė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje: didžiojo teologo Hanso Küngo projektai tiriant ir praktiškai taikant etiką; Franzo Schrekerio opera Kelno teatre.

UNESCO generalinės konferencijos 36-ojoje sesijoje habil. dr. Meilės Lukšienės 100-osios gimimo metinės paskelbtos 2013-aisiais minima sukaktimi, o Lietuvos edukologijos universitetas su partneriais rengia tarptautinę mokslinę konferenciją „Ugdymas kultūros ir žmogaus raidos kryžkelėse: Meilės Lukšienės pedagoginio palikimo įžvalgos praeičiai, dabarčiai, ateičiai“. Apie garsią kultūros veikėją, pedagogę, mokslininkę, jos ateities mokyklos viziją ir puoselėtus idealus  pokalbis studijoje su Lietuvos edukologijos universiteto profesoriais – l.e.p. plėtros prorektoriumi Aivu Ragausku ir Ugdymo mokslų fakulteto dekane Ona Monkevičienė.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ ketvirtadienį, balandžio 25 d., nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...