captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikiniame vidudienyje“ – Rytų kultūra ir Lietuvos ryšys su ja

Susipažinsime su korėjietiška opera – pansori. Apie ją mums papasakos dainininkė iš Korėjos Park Inhye kartu su vertėja Egle Petrauskaite ir aktorius, dzenbudistų vienuolis Kęstutis Marčiulynas. Jie šio žanro spektaklį-koncertą pristato įvairiuose mūsų šalies miestuose.
Dainininkė iš Korėjos Park Inhye. ELTA nuotr.
Dainininkė iš Korėjos Park Inhye. ELTA nuotr.

Susipažinsime su korėjietiška opera – pansori. Apie ją mums papasakos dainininkė iš Korėjos Park Inhye kartu su vertėja Egle Petrauskaite ir aktorius, dzenbudistų vienuolis Kęstutis Marčiulynas. Jie balandžio mėnesį atvežė šio žanro spektaklį-koncertą į Lietuvą ir pristato jį įvairiuose mūsų šalies miestuose.

Kęstutis Marčiulynas sako nežinojęs, kad Vilniaus Universiteto Orientalistikos centras šiais metais mini 20-metį. Ši šventė ir korėjietiškos operos gastrolės – gražus sutapimas. Taigi, antrosios dalies tema – VU Orientalistikos centas. Apie šį centrą (galime vadinti netgi fakultetu), jo reikšmę Lietuvos studijų kontekste, nuveiktus darbus, ateities planus ir įvairius vykstančius renginius papasakos VU Orientalistikos centro direktorius Audrius Beinorius.

Skambės japonų liaudies dainos „Sakura“ šiuolaikinio džiazo versija, ištraukos iš korėjiečių operos, tradicinė Bali salos (Indonezija) muzika, vadinama Gamelan, ir kinų vokalinė bei instrumentinė muzika.

Ved. Milda Arčikauskaitė.

„Muzikinis vidudienis“ balandžio 23 d., antradienį, 12.10 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...