captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: dvarai netikėtai atrastose akvarelėse

Į Lietuvą iš JAV atkeliavę Mečislavo Jalowieckio istoriniai dvarų ir pilių piešiniai jau prieinami ir plačiajai visuomenei. Šį ketvirtadienį Lietuvos nacionaliniame muziejuje atidaroma akvarelių paroda „Mano vaikystės kraštas“, kurioje eksponuojami M. Jalowieckio piešti dvarai.
Mečislavo Jaloveckio Lietuvos dvarų piešinių (akvarelių) skaitmeninės kopijos ir šių dvarų aprašymų kopijos. arychyvai.lt nuotr.
Mečislavo Jaloveckio Lietuvos dvarų piešinių (akvarelių) skaitmeninės kopijos ir šių dvarų aprašymų kopijos. arychyvai.lt nuotr.

Į Lietuvą iš JAV atkeliavę Mečislavo Jalowieckio istoriniai dvarų ir pilių piešiniai jau prieinami ir plačiajai visuomenei. Šį ketvirtadienį Lietuvos nacionaliniame muziejuje atidaroma akvarelių paroda „Mano vaikystės kraštas“, kurioje eksponuojami Mečislavo Jalowieckio piešti dvarai. Šio žmogaus pavardė iki šiol buvo žinoma nedaug kam, bet kartu su dalimi jo palikimo, Lietuvai vertingais dokumentais, grąžinama ir atmintis apie Jalowieckių giminę, kurių šaknys susiję su Saldutiškio dvaru. Būtent domėjimasis šio dvaro istorija inžinierių restauratorių Petrą Kanevičių įtraukė į net keletą metų trukusias paieškas, ne tik siekiant pažinti išskirtinę asmenybę, jo giminę, nuopelnus Lietuvai bei Lenkijai, bet ir sugrąžinti nors dalį to paveldo, kuris labai svarbus kultūros paveldo specialistams, tyrinėtojams.

Tad laidoje ir paseksime šios vos ne detektyvinės istorijos vingiais kartu su inžinieriumi, kultūros paveldo restauratoriumi Petru Kanevičiumi.

Ved. Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija“ balandžio 26 d., penktadienį, 16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...