captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: suvėlintas deklaravimas ir klaidos – prarasti pinigai

Nėra buvę tokių metų, kad pasėlius deklaruojantys panaudotų visą tiesioginių išmokų pagrindinės dalies finansinį voką. Pvz., pernai jame buvo 1 mlrd. 116 mln. litų, o išmokėta 974 mln. litų. Dalies pinigų negauta dėl pavėluoto deklaravimo, klaidų ir pan.
Laidos vedėja Regina Montvilienė.
Laidos vedėja Regina Montvilienė.

Nėra buvę tokių metų, kad pasėlius deklaruojantys panaudotų visą tiesioginių išmokų pagrindinės dalies finansinį voką. Pvz., pernai jame buvo 1 mlrd. 116 mln. litų, o išmokėta 974 mln. litų. Dalies pinigų negauta dėl pavėluoto deklaravimo, klaidų ir pan. Kaip pirmąją savaitę deklaravimas vyko Vilkaviškio raj. Pilviškių seniūnijoje?  

Šilališkė ūkininkė Eugenija Vitartienė su vyru Alvydu mišrų ūkį puoselėja jau 20 metų. Ūkio šeimininkė pripažįsta, kad tokiame ūkyje nelengva tvarkytis, tačiau  pradžioje entuziazmo buvo daugiau. Ūkininkei nuotaiką gadina ir pieno supirkimo kaina – vos 70 centų už kilogramą pieno. Tačiau ir toliau visa šeima sutartinai darbuojasi: iš keturių dukrų trys jau rimtos pagalbininkės, nesibodi darbo fermose ir laukuose, valdo įvairią techniką.  

Balandžio 23-ąją minima šv. Jurgio diena. Liaudyje ji nuo seno vadinama Jorės, Jurginių ar Ganiklio diena. Jurginės laikomos gyvulininkystės diena, kaimo žmonės tądien pasninkaudavo, kad gyvuliai būtų sveiki. Dar buvęs paprotys tos dienos rytą apeiti laukus su duona ir lašiniais, kad derlius gausus būtų. Jurginės ir arkliaganių šventė, o pagrindinis patiekalas – lauke ant laužo kepta kiaušinienė. Ar šiandien ūkininkai švenčia šv. Jurgio – gamtos žadintojo, laukų ir gyvulių globėjo dieną?  

Ved. Regina Montvilienė.  

„Gimtoji žemė“ – antradienį, balandžio 23 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close