captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: matematika lygi klasikinei muzikai

„Matematika daug bendro turi su klasikine muzika. Kompozitoriaus sukurtame kūrinyje yra tvarka ir dėsningumas, nėra chaoso. Tas pats matematikoje.“
Prof. Feliksas Ivanauskas.
Prof. Feliksas Ivanauskas.

„Matematika daug bendro turi su klasikine muzika. Kompozitoriaus sukurtame kūrinyje yra tvarka ir dėsningumas, nėra chaoso. Tas pats matematikoje. Vairuodamas automobilį mėgstu klausytis klasikinės muzikos rinkinio ir spėlioti, koks kompozitorius sukūrė vieną ar kitą kūrinį, kaip jis vadinasi. Beveik visada atspėju“, – mintimis dalijasi 2012 m. Lietuvos mokslo premijos laureatas prof. Feliksas Ivanauskas.

„Kalbėti apie matematinį modeliavimą taip, kad suprastų devynerių metų vaikas ir močiutė yra ganėtinai sudėtinga. Bet visada reikia stengtis. Todėl susitikimuose su visuomene kiek įmanoma paprasčiau aiškinu, kaip matematikai programuoja fizinius ir ekonominius procesus, naudodami pastaraisiais dešimtmečiais susiformavusį sudėtingų procesų ir sistemų tyrinėjimų metodą, vadinamą matematiniu modeliavimu. Ar galima numatyti klimato atšilimą ar atšalimą? Kada įvyks žemės drebėjimas? Stiprės ar silpnės pasaulinė ekonomika? Matematinis modeliavimas yra daugelio mokslo sričių mokslininkų tyrinėjimų rezultatas. Savo indėlį įnešė informatikai, fizikai, astronomai, chemikai, meteorologai, geologai, ekonomistai ir kitų sričių specialistai“, – laidoje kalba VU dėstytojas, Kompiuterijos katedros vedėjas, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys, Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų skyriaus pirmininkas akad. prof. habil. dr. Feliksas Ivanauskas.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, balandžio 24 d., 16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...