captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gamta – visų namai“: taigi, jau pavasaris, tikras

Beveik dvidešimtį laipsnių pasiekusi šiluma žadina visus, net pačius didžiausius miegalius. Visi kiti jau gyvi ir aktyvūs. Kasdien pavasaris turi kuo pasidžiaugti.

Beveik dvidešimtį laipsnių pasiekusi šiluma žadina visus, net pačius didžiausius miegalius. Visi kiti jau gyvi ir aktyvūs. Kasdien pavasaris turi kuo pasidžiaugti.

Ne tik mes mokame mėgautis pavasarį tekinama sula. Dažnai ją geria geniai ir voverės. O drugiai aplimpa ja aptekusį beržo kamieną. Visiems, leidžiantiems sulą, reikia priminti: baigus tekinti sulą, išgręžtą skylę būtina užkalti mediniu pleištu, užtepti sodo tepalu.

Šiaurės Lietuvoje jau regėjom tikrą potvynį. Šioks toks, bet tikrai ne stiprus potvynis ir pamaryje. O į laukų balutes suskrenda paukščiai ir keliauja varlės – neršti. Tiesa, šie vandens telkinėliai yra laikini, išdžiūsta per savaitę – kitą, o juose buvę ikreliai žūsta. Varliagyvius išgelbėti gali kūdros, kurias savo laukuose kasa ūkininkai, sodybų šeimininkai. Pavasarį čia apsistoja paukščiai, neršia varliagyviai, o vasarą tokios kūdros tampa puikia maudykla.

Savo stebėjimais, gamtos naujienomis dalinsis Ventės rago ornitologinės stoties vedėjas Vytautas Jusys. Tačiau ne visos naujienos iš gamtos yra malonios: labiausiai neramu dėl žolės gaisrų. Niekas negali paiškinti, kodėl tai daroma. Ko gero, taip bandoma slėpti savo neūkiškumą ir sutvarkyti pernai nenušienautas ir nenuganytas pievas.

Skaitysime klausytojų laiškus, pasakosime apie Rūdininkų girioje iš kilpos išgelbėtą lūšį.

Laidos autoriai – Selemonas Paltanavičius ir Adolfas Drungilas.

„Gamta – visų namai“ – šeštadienį, balandžio 20 d., 06.30 val. ir antradienį, balandžio 23 d., 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close