captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kokią Europos paramos dalį „patrupins“ kultūrai?

Kultūros ministras Šarūnas Birutis sako sunerimęs po 2014–2020 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos komisijos posėdžio, kuriame pasiūlytas neadekvačiai mažas Nacionalinės pažangos programos finansavimas kultūrai.
Kultūros ministras Šarūnas Birutis.
Kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis sako sunerimęs po 2014–2020 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos komisijos posėdžio, kuriame pasiūlytas neadekvačiai mažas Nacionalinės pažangos programos finansavimas kultūrai. Pasak Seimo nario Vytauto Juozapaičio, apmaudžiausia šioje istorijoje yra ne pats pinigų neskyrimo faktas, bet kažkieno suformuotas „kultūrininkų“, kaip savarankiškai nesugebančių „įsisavinti“ investicinių lėšų, įvaizdis. 

„Bet kokiu atveju galiu pasakyti, kad festivalio finansavimas yra atsistatęs ir jo apsukos grįžta į prieškrizinį laikotarpį. Tai leidžia drąsiau jaustis organizatoriams – šiemet pavyko prisikviesti dideles ir solidžias trupes“, – teigia XVII Tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ vadovas Audronius Imbrasas.  

Kultūros savaitraščių apžvalga: „7 meno dienos“, „Šiaurės Atėnai“, „Nemunas“, „Literatūra ir menas“.  

„Puikiai supratau kiekvieną poemos mintį, kiekvieną žodį. Meilė gamtai ir sielvartas dėl jos niokojimo būdinga ir lietuviams,  ir korėjiečiams“, – sako žymi Pietų Korėjos tradicinio dainavimo – pansorio –  atlikėja Park In Hye, korėjietiškai interpretuojanti Antano Baranausko „Anykščių šilelį”. 

Kultūros ministras Šarūnas Birutis sako sunerimęs po 2014–2020 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos komisijos posėdžio,kuriame pasiūlytas neadekvačiai mažas Nacionalinės pažangos programos finansavimas kultūrai. Pasak seimo nario Vytauto Juozapaičio, apmaudžiausia šioje istorijoje yra ne pats pinigų neskyrimo faktas, bet kažkieno suformuotas „kultūrininkų“, kaip savarankiškai nesugebančių „įsisavinti“ investicinių lėšų, įvaizdis. Kodėl nesikeičia požiūris į kultūrą, kaip į svarbią ir lygiavertę valstybės gyvenimo sritį, kai skirstomi pinigai – pokalbis su Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nariu V. Juozapaičiu, kultūros ministru Š. Biručiu ir Ministro Pirmininko patarėju kultūrai Faustu Latėnu.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ penktadienį, balandžio 19 d., nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close