captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: žemdirbių nuotaikos pavasarėjančiuose laukuose

Vėluojant pavasariui kalbėta, kad žemdirbiai šiemet tikrai neturės rekordinio žieminių kultūrų derliaus kaip pernai. Kaip nusiteikę ūkininkai ir kada prasidės pavasario sėja Ignalinos, Kauno, Skuodo ir Lazdijų rajonuose?

Tik šią savaitę sušilus orams, laukuose jau neliko sniego, daug kur ant tvenkinių bei ežerų nutirpo ir ledas. Vėluojant pavasariui kalbėta, kad žemdirbiai šiemet tikrai neturės rekordinio žieminių kultūrų derliaus kaip pernai. Kaip nusiteikę ūkininkai ir kada prasidės pavasario sėja Ignalinos, Kauno, Skuodo ir Lazdijų rajonuose?  

Jau daug metų Anykščių rajono Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešoji biblioteka bei jos filialai kaimuose yra labai svarbūs kultūros ir žinių židiniai. Ir viešojoje bibliotekoje, ir jos filialuose ne tik populiarinama knyga, bet ir rengiamos literatūros parodos, tautodailės ir meno parodų pristatymai, susitikimai su rašytojais, politikais, įdomiais žmonėmis. Tikimasi, kad jau šį rudenį pagerės darbo sąlygos bibliotekininkams, skaitytojų aptarnavimas, kai viešoji biblioteka persikels į naują pastatą. Beje, ir labai modernėjant šiandieninei bibliotekai, jai pagalbon ateina ir knygnešiai.

Su rubrika „Diena kaime“ šios savaitės laidose apie triušininkystės ūkio kasdieną, rūpesčius, nenormuotą darbo dieną, pomėgius pasakoja Kretingos rajono ūkininkas Vaidas Purmalis. Jis Tūbausių kaime turi modernią triušių fermą, kurioje augina apie 5000 triušių, per mėnesį realizuoja apie 1,5 tonos mėsos, kailiukus parduoda portugalams. Lėšų verslo pradžiai, patirtį Vaidas parsivežė iš Ispanijos, kur prie Barselonos triušių fermoje dirbo keletą metų. Dabar jau aštuonerius metus savarankiškai ūkininkauja prie Kretingos. Koks ketvirtadienis buvo ūkininkui?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, balandžio 19 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...