captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Mes, moterys“: menas kaip rentgenas

„Marija Teresė Rožanskaitė (1933–2007) – viena iš tų menininkių, kurių darbai laikui bėgant tampa vis įdomesni ir aktualesni“, – sako menotyrininkė Laima Kreivytė.
M. T. Rožanskaitė „Rentgenoterapija“ (fragmentas)<br> 1977<br> aliejus<br> drobė<br> Lietuvos dailės muziejus. Antano Lukšėno nuotr.
M. T. Rožanskaitė „Rentgenoterapija“ (fragmentas)
1977
aliejus
drobė
Lietuvos dailės muziejus. Antano Lukšėno nuotr.

„Marija Teresė Rožanskaitė (1933–2007) – viena iš tų menininkių, kurių darbai laikui bėgant tampa vis įdomesni ir aktualesni“, – sako menotyrininkė Laima Kreivytė, šiuo metu Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG) vykstančios tapytojos M. T. Rožanskaitės darbų parodos „Rentgenogramos“ kuratorė. Su L. Kreivyte pasivaikščiosime po galeriją ir išgirsime daug įdomaus: apie pačią kūrėją, apie XX a. menininkų gyvenimą ir, žinoma, stabtelėsime prie bene žinomiausių M. T. Rožanskaitės darbų žmogaus ir medicinos tema.

Dar viena paroda, kurią iki gegužės 19 d. galima aplankyti NDG – „Skulptūra + 5425 dienos”, skirta skulptoriui Stanislovui Kuzmai (1947–2012). Kai buvo paskelbtas monumento Mindaugo karūnavimui konkursas (rezultatas – R. Midvikio skulptūra prie Nacionalinio muziejaus), S. Kuzma siūlė įamžinti Lietuvos karališkąją porą – karalių su žmona Morta. Nors šios skulptūros sumanymas įgyvendintas nebuvo, su Stanislovu Kuzma jo dirbtuvėse prieš kelerius metus kalbėjomės apie karalienę Mortą, apie vyro ir moters svarbą vienas kitam ir vietą pasaulyje. Tarėmės interviu pratęsti, sumanymo įgyvendinti nebepavyko, tačiau ir šis nebaigtas pokalbis yra vertas Jūsų dėmesio.

Ved. Giedrė Čiužaitė.

„Mes, moterys“ – balandžio 19 d., penktadienį, 15.05 per LRT RADIJĄ. Kartojimas sekmadienį, balandžio 21 d., 09.03 val.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close