captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: tausojanti žemdirbystė naudinga ūkiui ir gamtai

Dabar Lietuvoje apie 70 % dirbamos žemės paveikta erozijos, o atlikus dirvos kiečio matavimus šimte ūkių, paaiškėjo, kad tik dviejuose jis atitinka normas. Kaip tausojanti žemdirbystė gali padėti ūkiui ir gamtai?
Ilgai naudota tradicinė žemdirbystė labai nualino dirvožemį, išbalansavo biologinę pusiausvyrą, padidino taršą cheminėmis medžiagomis. Dabar Lietuvoje apie 70 % dirbamos žemės paveikta erozijos, o atlikus dirvos kiečio matavimus šimte ūkių, paaiškėjo, kad tik dviejuose jis atitinka normas. Kaip tausojanti žemdirbystė gali padėti ūkiui ir gamtai?
 
Su rubrika „Diena kaime“ šią savaitę kasryt kalba Kretingos rajono ūkininkas Vaidas Purmalis. Tūbausių kaime triušių auginimu užsiimantis ūkininkas, vienas iš nedaugelio šalyje, turi modernią fermą, joje augina iki 5000 triušių. Vaidas prisipažįsta, jeigu ne patirtis Ispanijos triušių ūkyje, iš ten parsivežtos investicijos ir netgi ispano patikėta triušių veisimo paslaptis, jis nebūtų pradėjęs pramoniniu būdu auginti triušius. Klausytojai jau sužinojo, kad Vaidas dirba be išeiginių, užsiėmęs ir savaitgaliais, pats realizuoja produkciją, pats daugelį ūkiškų darbų moka – nors pagal išsilavinimą laivų elektromonteris.  Koks trečiadienis buvo ūkininkui?
 
Ved.  Arvydas Urba.
 
„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, balandžio 18 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...