captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie vienintelį profesionalų universiteto teatrą Lietuvoje – VDU teatrą

„Vytauto Didžiojo universiteto teatras šiuo metu vienintelis Lietuvoje profesionalus universiteto teatras, nors daugumai atrodo, kad tai studentiškas teatras“, – teigia VDU teatro vadovė doc. Goda Piktytė.
VDU teatro vadovė doc. Goda Piktytė. Asmeninio archyvo nuotr.
VDU teatro vadovė doc. Goda Piktytė. Asmeninio archyvo nuotr.

„Vytauto Didžiojo universiteto teatras šiuo metu vienintelis Lietuvoje profesionalus universiteto teatras, nors daugumai atrodo, kad tai studentiškas teatras“, – teigia VDU teatro vadovė doc. Goda Piktytė.

„Mes turime atrasti tai, kas yra vertinga kultūros praeityje, nes jaunoji karta tų vardų jau nebežino. Kauno muzikinio teatro dirigentas, kompozitorius ir dainininkas Juozas Indra labiau žinomas teatralų sluoksniuose, bet didžioji visuomenės dalis retai turi progą išgirsti jo balsą, kūrybą. Todėl šis vakaras padės prisiminti jo muzikinę veiklą ir jo asmenybę“, – sako muzikologė Dainora Merčaitytė, Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje vyksiančio muzikinio vakaro „Atodangos“, skirto J. Indros 95-mečiui paminėti, vedėja.   

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.  

„Piešinys – tai daug metų stiprėjanti mano meilė. Ar pieščiau tušu, kaip anksčiau, ar spalvotais pieštukais, ar pastele“, – sako dailininkė Jūratė Stauskaitė, šį kartą kviečianti į piešinių akvarele parodą „Lengvai“.

„Vytauto Didžiojo universiteto teatras šiuo metu vienintelis Lietuvoje profesionalus universiteto teatras, nors daugumai atrodo, kad tai studentiškas teatras. Spektaklius vaidina profesionalūs Lietuvos aktoriai – Jūratė Onaitytė, Dainius Svobonas, Arvydas Dapšys, Severija Janušauskaitė, Vainius Sodeika ir kiti, o studentai kol kas tik mokosi“, – teigia VDU teatro vadovė doc. Goda Piktytė. Pokalbyje apie VDU teatrą taip pat dalyvauja Menų fakulteto prodekanė Rūta Mažeikienė, teatro administratorė Jurga Knyvienė.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ balandžio 17 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...