captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis vidudienis" kviečia į Užupį

Reportažas apie Užupį, Užupio galeros atidarymą ir Kultūros dienos šventę Užupyje. 
Šventinis UMI „Galeros" atidarymas. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.
Šventinis UMI „Galeros" atidarymas. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

1935 metų balandžio 15 dieną Vašingtone JAV prezidentas Franklin Delano Roosevelt ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų ir istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasaulio kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūrines vertybes. Kadaise įvairių šalių kultūros paminklus nuniokojo karai, o ir dabar ne visi žmonės suvokia jų vertę ir neretai nesusimąstydami gadina. Sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų ir istorinių paminklų išsaugojimo inicijavo rusų mąstytojas Nikolas Rerichas.

Balandžio 15 d. Vilniaus Mekoje Užupyje vyko Kultūros dienos minėjimas, sutapęs su Užupio meno inkubatoriaus ir kitų naujai atrestauruotų erdvių pristatymu Lietuvos piliečiams.

Laidoje girdėsime interviu su Užupio respublikos prezidentu Romu Lileikiu, Užupio meno inkubatoriaus direktoriumi Giedriumi Bagdonu, operatoriumi Adomu Jablonskiu.

Skambės tokia muzika, kuri įvairiomis progomis skamba Užupyje – Užupio himnas, atliekamas Aistės Smilgevičiūtės, Užupio bliuzas, atliekamas a.a. Vytauto Kernagio, taip pat dainos, kurias atlieka užupiečių muzikos grupės „Bitės“, „Bekešo vilkai“.

Galbūt ši laida paskatins bent kiek susimąstyti apie kultūros padėtį Lietuvoje.

 Ved. Milda Arčikauskaitė.

„Muzikinis vidudienis" antradienį, balandžio 16 d., 12.10 val. per LRT RADIJĄ.

12.10 - 13.00val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...