captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: XVII–XXI a. atminimų albumai

Vilniuje vykstančioje parodoje „Noriu būti tavo knygoje“ pristatomos kelios dešimtys Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje saugomų atminimų albumų, kurių įrašai aprėpia 1609–2002 m. laikotarpį.

Turbūt retas kuris iš mūsų nėra turėjęs jaunystėje atminimų albumo. Ir turbūt nustebsite, jeigu sužinosite specialisto nuomonę, kuri sako, kad nereikšmingų albumų nėra. Albumas gali tapti ne tik tyrimo objektu, bet ir parodos eksponatu. Vilniuje vykstančioje parodoje „Noriu būti tavo knygoje“ pristatomos kelios dešimtys Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje saugomų atminimų albumų, kurių įrašai aprėpia 1609–2002 m. laikotarpį. Atminimų albumai – savitas literatūros ir dailės žanras, užgimęs ankstyvaisiais viduramžiais, renesansą išgyvenęs XIX a. pradžioje ir tebeegzistuoja – nors ir gerokai pakitęs – iki šių dienų. Atminimų albumas skirtas ryšiams tarp artimiausių žmonių ir draugystei įamžinti, todėl visais laikais buvo neatskiriama tiek moterų, tiek vyrų kasdienybės dalis.

Pasaulio atminties institucijose ir privačiose kolekcijose išliko tūkstančiai atminimų albumų. Šios parodos rengėjai siekia atskleisti šių rankraštinių knygelių tematinę įvairovę, literatūrinę, meninę ir autografinę vertę, kartu pažvelgti į albumistiką kaip į reiškinį, žmonių kasdienio bendravimo priemonę ir emocinės žmonių kultūros faktą. Apie visa tai laidoje kalbėsimės su istorike, parodos rengėja Reda Griškaite.

Ved. Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija" – balandžio 19 d., penktadienį,16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close