captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: programuotojų turnyras

„Programuotojai yra technikai, kurie puikiai žino savo darbą, tačiau tik nedaugelis iš jų supranta ir vertina kultūros paveldą. Šie žmonės dažnai sugalvoja gerų sprendimų verslui, turizmui ir kitoms sritims, tačiau programų kultūros paveldui visada stinga“.
Kūrybinės dirbtuvės Hack4LT (hakatonas). D. Versecko nuotr.
Kūrybinės dirbtuvės Hack4LT (hakatonas). D. Versecko nuotr.

„Programuotojai yra technikai, kurie puikiai žino savo darbą, tačiau tik nedaugelis iš jų supranta ir vertina kultūros paveldą. Šie žmonės dažnai sugalvoja gerų sprendimų verslui, turizmui ir kitoms sritims, tačiau programų kultūros paveldui visada stinga“, – sako VU Komunikacijos fakulteto strateginės raidos prodekanas doc. dr. Rimvydas Laužikas.

Lietuvoje pirmą kartą buvo organizuotos kultūros paveldo kūrybinės dirbtuvės Hack4LT (hakatonai). Tai – didžiausios Europoje skaitmeninės bibliotekos EUROPIANA, ES humanitarinių mokslų tyrimų skaitmenines infrastruktūras vienijančio tinklo DARIAH ir nacionalinių institucijų jungtinis renginys. HAKATONAS yra erdvė, kurioje gali susitikti skirtingos kultūros paveldu besidominčios bendruomenės su programuotojais ir sukurti naudingas žmonijai programas. Tai vieta, kur keičiamasi idėjomis, o programuotojų sukurti naudingi sprendimai pateikiami atvirųjų technologijų žinovams tobulinti. Taigi VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre, Saulėtekyje, vykusiame renginyje dalyviai suko galvas, kaip patraukliai ir įdomiai kultūros paveldą priartinti prie žmogaus.

Laidoje mintimis dalijasi VU Komunikacijos fakulteto strateginės raidos prodekanas doc. dr. Rimvydas Laužikas, renginio koordinatorė Ingrida Vosyliūtė, bendrovės „Asseco Lietuva“ direktorius Albertas Šermokas ir renginio dalyviai programuotojai.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, balandžio 17 d., 16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...