captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: tradicinę žemdirbystę turėtų keisti tausojanti

Įvairių šalių mokslininkai atkreipia visuomenės ir ypač žemdirbių dėmesį į tai, jog tradicinė intensyvi žemdirbystė labai alina dirvožemį, suardo biologinę pusiausvyrą, didina aplinkos taršą. Alternatyva – tausojanti žemdirbystė, kurios esmė – biologinė pusiausvyra.

Įvairių šalių mokslininkai atkreipia visuomenės ir ypač žemdirbių dėmesį į tai, jog tradicinė intensyvi žemdirbystė labai alina dirvožemį, suardo biologinę pusiausvyrą, didina aplinkos taršą. Dabar Lietuvoje 70% dirbamos žemės paveikta erozijos. Atlikus dirvos kiečio matavimus 100 ūkių, paaiškėjo, kad tik 2 atitinka normas. Alternatyva – tausojanti žemdirbystė, kurios esmė – biologinė pusiausvyra.

Rubrika „Diena kaime“ su  Kretingos rajono ūkininku Vaidu Purmaliu, Tūbausių kaime įkūrusiu mėsinių ir dekoratyvinių triušių fermą. Laivų elektromonterio profesiją turintis Vaidas 5 metus praleido Ispanijoje, dirbo vietos ūkininkų triušių fermoje. Grįžęs į gimtinę, įgytą patirtį ir net naują ilgaausių veisimo technologiją pritaikė savo ūkyje. Dabar jo fermoje auga nuo 4000 iki 5000 triušių.  Anot Vaido, Žemaitijoje jis vienintelis, o šalyje yra vos vienas kitas toks triušių augintojas, dirbantis moderniai – ilgaausiams fermoje groja muzika. Pirmasis pokalbis su ūkininku apie savaitgalį kaime.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, balandžio 15 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...