captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – Lietuvos roko istorija

„Žmonės, kurie tuo metu grojo roką, buvo intelektualiausia visuomenės dalis. Ir nors vėliau jie pasuko kitu keliu, jaunystėje padėtas vertybinis pagrindas paliko savo pėdsaką“, – sako grupės „Skylė“ įkūrėjas, roko muzikantas ir kompozitorius Rokas Radzevičius.

„Žmonės, kurie tuo metu grojo roką, buvo intelektualiausia visuomenės dalis. Ir nors vėliau jie pasuko kitu keliu, jaunystėje padėtas vertybinis pagrindas paliko savo pėdsaką“, – sako grupės „Skylė“ įkūrėjas, roko muzikantas ir kompozitorius Rokas Radzevičius, parašęs knygą „Lietuvos roko pionieriai“. Pokalbis su autoriumi ir istoriniai senųjų roko grupių kūriniai.

„Nacionalinėje dailės galerijoje dviejų jau mirusių menininkų Marijos Teresės Rožanskaitės ir Stanislovo Kuzmos darbų parodos. Kuratorių svarstymai ir menininkų balsai iš radijo fondų.

„Kokybinių šuolių reikia laukti ilgus metus ir garantuoti nuolatinį vyksmą. Tik tuomet galima tikėtis proveržio. O šiandien reikia atsargiau kalbėti apie kino atgimimą ir renesansą Lietuvoje“, – sako Lietuvos kino akademijos vadovė Gražina Arlickaitė. Kokios atskris Sidabrinės gervės šiais metais?

„Kai tautinė mažuma tampa dauguma, atsikratyti pasipriešinimo ir išlikimo mentaliteto gali būti sunku“, – sako Kanados švietimo ir integracijos ekspertė, Monrealio universiteto profesorė Marie McAndrew.

Kultūros komentaras. „Kelių ereliai – pernelyg taurus pavadinimas mūsų gatvės gyvulių ūkiui: akis išvertusiems buliams, niekaip nepraleidžiantiems kitų, isteriškiems ožiams, bliaunantiems įvairių tonų signalais, purvinoms kiaulėms, išsivoliojusioms balose ir norinčioms jomis aptėkšti visus pėsčiuosius“. Lietuvių eismo ypatumai – meno kritiko Vaido Jauniškio akiratyje.

„Pjesė paliečia žmogiškus dalykus, kurie yra kiekviename iš mūsų. Vienas baisiausių – tai viską deginanti nevaldoma aistra“, – sako režisierius Valius Tertelis, kviečiantis į premjerinį spektaklį „Mėnuo kaime“ Kauno dramos teatre.

Laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ – pokalbis su grupės „Skylė“ įkūrėju, kompozitoriumi ir muzikantu Roku Radzevičiumi.

Ved. Jolanta Kryževičienė.

„Kultūros savaitė“ – balandžio 13 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama balandžio 14 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...