captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: profesiniam mokymui gerinti būtini esminiai sprendimai

Šalyje vis dar ypač opi kaimo plėtros profesinio mokymo įstaigų tinklo optimizavimo problema. Yra žemės ūkio mokyklų, kuriose praktinio moksleivių mokymo galimybės apgailėtinos.
Laidos vedėjas Algirdas Steponavičius.
Laidos vedėjas Algirdas Steponavičius.

Šalyje vis dar ypač opi kaimo plėtros profesinio mokymo įstaigų tinklo optimizavimo problema, reikia iš esmė spręsti praktinio mokymo reikalus. Pvz., šio mokymo centrui Gruzdžiuose skirta 5 mln. litų investicija jau pripažįstama klaida. Yra žemės ūkio mokyklų, kuriose praktinio moksleivių mokymo galimybės apgailėtinos.

Pasak ornitologų, kartu su kitais pavasarį parskrendančiais paukščiais jau pasirodė ir kormoranai. Daug kam tai savotiškai egzotiškas paukštis, tačiau žuvų augintojų santykiai su kormoranais nėra draugiški. Šalia tvenkinių vėl teks statyti baidykles – garsines patrankas ar ultragarso įrenginius. Priešingu atveju neišvengiami didžiuliai ir suaugusių žuvų, ir jų jauniklių nuostoliai. Žuvimi mintančiam kormoranui per dieną reikia iki 5 kg maisto.

Ne vienos miesto bibliotekos darbuotojai galėtų pavydėti neatpažįstamai išgražėjusių Bijotų kaimo bibliotekos patalpų, joje sudarytų sąlygų skaitytojams. Šis mažas stebuklas įvyko bibliotekai persikėlus iš ankštų patalpų mokykloje į rekonstruotas Dionizo Poškos Baublių muziejaus administracines patalpas.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, balandžio 12 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...