captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie projektą „Kultūros receptas“

„Kultūra iš tiesų gali gydyti ir tai nėra mitas. Kad menas daro įtaką žmogaus sveikatai, jau žinoma nuo Antikos laikų, įrodyta moksliniais tyrimais. Kartais „kultūros vaistai“ tampa geresniais pagalbininkais, nei tikrieji vaistai“.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

„Kultūra iš tiesų gali gydyti ir tai nėra mitas. Kad menas daro įtaką žmogaus sveikatai, jau žinoma nuo Antikos laikų, įrodyta moksliniais tyrimais. Kartais „kultūros vaistai“ tampa geresniais pagalbininkais, nei tikrieji vaistai“, – sako projekte „Kultūros receptas“ dalyvaujančios sostinės Centro poliklinikos direktoriaus pavaduotoja Audronė Račkauskienė.

Minint dešimtąjį festivalio KAUNAS PHOTO gimtadienį, parodų temai buvo pasirinktas šventinis motyvas. Parodose rodomos fotografijos kalbės apie žmonių vaikystės, jaunystės, studentavimo, kvailystės, idealų paieškos, miestelių, brandos, senatvės, amžinybės ir kitus šventinius kontekstus. Pasak festivalio įkūrėjo ir vadovo Mindaugo Kavaliausko, šiandieninė švenčių fotografija įdomi tuo, kad joje galima įžvelgti ir optimizmo gaidų, ir sunkmečio priežasčių.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje trys temos: kapinės kaip kultūros renginių vieta Vengrijoje – ir ne tik; Debussy preliudai fortepijonui – išskirtinis koncertas Čikagoje; Suomija kaip garsių muzikų kalvė.

„Kultūra iš tiesų gali gydyti ir tai nėra mitas. Kad menas daro įtaką žmogaus sveikatai, jau žinoma nuo Antikos laikų, įrodyta moksliniais tyrimais. Kartais „kultūros vaistai“ tampa geresniais pagalbininkais, nei tikrieji vaistai“, – sako projekte „Kultūros receptas“ dalyvaujančios sostinės Centro poliklinikos direktoriaus pavaduotoja Audronė Račkauskienė. Apie „Kultūros recepto“ idėją, modelį, keliamus tikslus ir perspektyvą – pokalbis studijoje su Vilniaus Mokytojų namų kultūrinės veiklos vadove Karolina Meginyte, gydytoja A. Račkauskiene, LVSO Koncertų skyriaus vadove Aušra Gorodeckaite, OKT/Vilniaus miesto teatro vadybininke Ieva Žeimyte ir Vilniaus mažojo teatro viešųjų ryšių specialiste Vaida Bičkute.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ ketvirtadienį, balandžio 11 d., nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...