captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: lietuviški pomidorai – tik gegužės mėnesį

Užsitęsę žiemiški orai dar labiau sukomplikavo šiltnamių daržininkystės verslą. Anykštėnams ūkininkams Rūtai ir Audriui Juškoms kovo mėnesį šildyti 2 ha šiltnamių kainavo apie 200 tūkst. litų. Iki šiol rinkoje tik lietuviški agurkai. 

Užsitęsę žiemiški orai dar labiau sukomplikavo šiltnamių daržininkystės verslą. Anykštėnams ūkininkams Rūtai ir Audriui Juškoms kovo mėnesį šildyti 2 ha šiltnamių kainavo apie  200 tūkst. litų. Iki šiol rinkoje tik lietuviški agurkai. Kada pasirodys pomidorai, kaip veikia anykštėnai ūkininkai, kad išsaugotų savo verslą?

Nuo paukščių gripo Kinijoje jau mirė 6 žmonės, iš viso 14-kai pacientų diagnozuota ši liga. Valdžios nurodymu naktį į balandžio 5-ąją buvo paskersti visi paukščiai, kuriais prekiauta vienoje Šanchajaus miesto turgaviečių. Per 20 tūkstančių vištų, ančių, žąsų ir balandžių sunaikinta po to, kai ten parduodami balandžiai užsikrėtė pavojingu paukščių gripo virusu H7N9, o nuo jų virusas pateko žmonėms. Kaip plinta šis pavojingas paukščių gripo virusas, kokia grėsmė šį pavasarį su grįžtančiais paukščiais kyla Lietuvoje? Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos Europos regiono biuro vadovas Maskvoje, prof. Kazimiero Lukausko pasakojimas.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, balandžio 9 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...