captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: gal tai Parkinsono liga?

Svarbiausi Parkinsono ligos simptomai – galvos, galūnių ir kūno drebėjimas, judesių sulėtėjimas ir pasunkėjimas, galūnių bei kūno sukaustymas. Gydytoja neurologė Vaineta Valeikienė kviečia pasikonsultuoti su neurologais, pastebėjus šiuos artimojo pokyčius, nelaikyti tai senatvės požymiais.

Svarbiausi Parkinsono ligos simptomai – galvos, galūnių ir kūno drebėjimas, judesių sulėtėjimas ir pasunkėjimas, galūnių bei kūno sukaustymas. Dažniausiai iš pradžių pradeda drebėti viena ranka ar, rečiau, koja, vėliau gali ir kitos galūnės, gali drebėti apatinis žandikaulis, galva ar, rečiau, visas kūnas. Drebėjimas matomas ramybėje, tam tikroje pozoje, sustiprėja susijaudinus, sumažėja judesių metu ir išnyksta miegant. Judesiai tampa lėti, sunki judesio pradžia, todėl jų mažiau. Asmuo mažiau gestikuliuoja, jo veido mimika tampa skurdesnė: rečiau mirksi, mažiau šypsosi. Sutrinka stovėsena, eisena ir pusiausvyra. Ligoniai vaikšto smulkiais žingsneliais, palinkę į priekį, kiek sulenktomis per alkūnes rankomis ir kojomis per kelius. Parkinsono ligos draugijos pirmininkė gydytoja neurologė Vaineta Valeikienė kviečia pasikonsultuoti su neurologais, pastebėjus šiuos artimojo pokyčius, nelaikyti tai senatvės požymiais.

Radiacinės saugos specialistai teigia, kad nekenksmingos jonizuojančios spinduliuotės nėra. Tam tikras radiacinės apžvitos dozes žmogus gauna to nenorėdamas – iš gamtos, taip pat dirbant su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais ir medicininių procedūrų metu. „Žmogus turėtų pasidomėti, kiek papildomos apšvitos jis gaus medicininių tyrimų metu ir gal galima diagnostikai panaudoti kitas priemones, neskleidžiančias spinduliuotės“, – ragina Radiacinės saugos centro direktorius Albinas Mastauskas.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – šeštadienį,  balandžio 6 d., 11.03 val., kartojama balandžio 11 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...