captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: paroda mokslininkų bandymų laukeliuose

Žemės ūkio technologijų paroda Žemdirbystės instituto bandymų laukeliuose dažnai vadinama gyva, nes čia galima pamatyti jau augančias naujausias javų veisles, palyginti jas su ūkiuose turimomis, įsitikinti žemės dirbimo ar pašarų ruošimo technikos privalumais.

Žemės ūkio technologijų paroda Žemdirbystės instituto bandymų laukeliuose išsiskiria iš kitų panašių renginių mokslininkų indėliu. Dažnai paroda vadinama gyva, nes čia galima pamatyti jau augančias naujausias javų veisles, palyginti jas su ūkiuose turimomis, įsitikinti žemės dirbimo ar pašarų ruošimo technikos privalumais. Žemdirbystės instituto mokslininkai renginiui ruošiasi visus metus – iš rudens sėjamos žieminių augalų veislės, institute įkurtas specialus skyrius, atsakingas už parodos organizavimą.

Verslo skatinimas kaime dabar įmanomas tik per vietos veiklos grupes. Joniškyje tokia visuomeninė organizacija susikūrė prieš aštuonerius metus. Naujajame savo veiklos etape paramą ji ketina skirti  verslui ir verslumo iniciatyvoms skatinti. Kokie projektai jau įgyvendinami, kokie ateities planai?  

Rubrika „Diena kaime“ šią savaitę su Algimantu Daškevičiumi – seniūnaičiu iš Varėnos rajono Barčių kaimo. Jis turi nedidelį ūkelį: arklį, triušių, vištų, kaip ir visi dzūkai mėgsta grybauti. Algimantas – aktyvus visuomenininkas. Jau pasakojome apie jo susitikimą Kriviliuose su politikais iš Vilniaus, Vydenių seniūnijoje vykusį aršų susirinkimą. Pirmdienio vakarą Algimantas laukė sugrįžtant žmonos iš Anglijos, kur ji lankė dirbančius sūnus, o antradienį tikėjosi sulaukti ir Kaune gyvenančių anūkų. Koks antradienis buvo Barčių kaime?

Ved.  Arvydas Urba.

 „Gimtoji žemė“ – trečiadienį, birželio 20 d., 06.03 val. per Lietuvos radiją.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...